Magyar éremeső az egri uszonyosúszó világkupán

Fotó: MTI, archív, illusztráció

Taroltak a magyarok a hétvégén Egerben megrendezett uszonyosúszó világkupán, melyen 11 arany-, 15 ezüst- és három bronzéremmel zártak.

Újabb magyar film nyert Oscar-díjat

Deák Kristóf rendező és Udvardy Anna producer kapta a Mindenki című alkotásért a legjobb rövidfilmnek járó díjat a 89. Oscar-gálán helyi idő szerint vasárnap este Los Angelesben.

Babos Tímea nyerte a budapesti tornát

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Az első helyen kiemelt Babos Tímea nyerte meg a 250 ezer dollár (72,7 millió forint) összdíjazású budapesti női keménypályás tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben 6:7 (4-7), 6:4, 6:3-ra legyőzte a másodikként rangsorolt cseh Lucie Safarovát.

A vízilabdázó Bodnár Andrást beválasztották a Hírességek Csarnokába

Fotó: MTI/Beliczay László, archív

Az 1964-es tokiói olimpián aranyérmes vízilabdázót, Bodnár Andrást beválasztották a sportági halhatatlanokat tömörítő nemzetközi szervezet tagjai közé.

Fa Nándor: ez pályafutásom csúcspontja

Fotó: MTI, archív

Fa Nándor a pályafutása csúcspontjának nevezte, hogy 63 évesen 93 nap alatt teljesítette a Vendée Globe szóló földkerülő vitorlásversenyt, s a nyolcadik helyen ért célba.