Tőkés László püspök, EP-képviselő 2009. év április 26-án az Erdélyi Gyülekezet szervezésében sorra kerülő Magyarországon élő erdélyiek találkozójának a meghívottja volt. Az egész napos rendezvény keretén belül került sor Pécsi L. Dániel jelképtervező művész több évtizedes munkásságát felölelő kiállítás megnyitására, valamint az Erdélyi Gyülekezet címerének a felavatására.

Tőkés László beszédében a művész elkötelezett nemzeti dimenzióban való alkotó kedvét és munkálkodását, erős keresztény kötődését, a Református Világtalálkozókon nyújtott arculattervezői munkájának színvonalát méltatta, továbbá kiemelte, hogy a kiállítás anyaga a heraldikai értékein túl „a kárpát-medencei magyarság jelkép-térképét képezi”.

A kiállítás megnyitóját több jeles közéleti és kulturális személyiség tisztelte meg: Németh Zsolt, a Magyar Országgyűlés Külügyi és Határon Túli Magyarok Bizottságának elnöke, Dr. Fekete György akadémikus, Kobzos Kiss Tamás énekmondó, Kuncz László operaénekes, Laczó András énekművész, Sztankovits Béla gitárművész, Pethes Csaba színművész, Szabó András előadó művész, valamint az Óbudai Népzenei Iskola tanárai és növendékei.

A rendezvényzáró istentiszteleten Tőkés László püspök több száz Magyarországon élő erdélyi előtt hirdette Isten Igéjét a bibliai „Tékozló fiú” története alapján. „Húsvét utáni” összefüggésekben vizsgálta és jellemezte a „meghalt és elveszett” ember és nemzet jelenlegi állapotát. A húsvét utáni reményteli, bizakodó, kilátástalan helyzetekben is újrakezdeni akaró ember és nemzet egyedüli reménysége a meghalt és feltámadott Megváltó kegyelmében keresendő – hangsúlyozta az erdélyi magyarok európai képviselője.