Belgium mintegy 740 millió eurót (nagyjából 230 milliárd forintot) fordított terrorellenes intézkedésekre az utóbbi két évben – jelentette hétfőn a helyi sajtó.

Ezt az összeget jórészt a radikalizálódás és a terrorizmus felszámolását célzó, több brüsszeli városrészre kiterjedő, úgynevezett „Csatorna-terv” megvalósítására, az állambiztonsági szolgálatok megerősítésére, a pályaudvarok biztonságának fokozására, valamint felszerelések vásárlására fordították – közölte a Le Soir című belga napilap.

A novemberi párizsi merényleteket követően, februárban bejelentett terv értelmében jelentősen fokozzák a rendőri jelenlétet az érintett negyedekben (Molenbeek, Schaerbeek, Saint-Gilles, Anderlecht, Saint-Josse, Koekelberg és Laeken), újabb térfigyelő kamerákat szerelnek fel, továbbá ellenőrizni, illetve szabályozni fogják a muzulmán hitszónokok tevékenységét.

Fotó: http://www.shutterstock.com/illusztráció

„Belgium korábban nem vette komolyan ezt a fenyegetést, ezen a téren egyfajta értelemben a nulláról indultunk, és meg kellett hoznunk bizonyos intézkedéseket” – írta közleményében a belga kormány.

Március 22-én Brüsszelben a Zaventem nemzetközi repülőtéren és a Maelbeek metróállomáson is terrortámadást hajtottak végre, harminckét ember halálát okozva. A robbantásos merényletek elkövetőjeként az Iszlám Állam nevű terrorszervezet jelentkezett. Belgiumban a hatóságok még mindig hármas, azaz „súlyos” fokozaton tartják az ország terrorkészültségi szintjét. Ez azt jelenti, hogy a fenyegetés jelentős, „lehetséges és valószínű” terrortámadás.

MTI

Fotó: shutterstock.com