Szombaton délelőtt öt aranyérmet és egy bronzot szereztek a magyarok a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A viadal első döntőjében Bodonyi Dóra lett az első K-1 1000 méteren. Ugyancsak aranyérmet nyert a női kajakkettesek mezőnyében a Hagymási Réka, Farkasdi Ramóna páros. A női kajaknégyesek 500 méteres versenyében a Lucz Dóra, Medveczky Erika, Takács Tamara, Vad Ninetta összeállítású négyesünk állhatott a dobogó tetejére. Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső a női kenu kettesek között (500 m) lett első, míg a Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter és Mozgi Milán összeállítású kajaknégyes ugyancsak 500 méteren szerzett aranyat.

Harmadik lett a kajakos Kopasz Bálint, míg a hosszabb távon a Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenus és a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert kajakos duó éppen csak leszorult a dobogóról, egyformán negyedik lett, Vasbányai Henrik (C-1) ötödikként, a Vasbányai, Varga Dávid, Sarudi Pál, Fekete Ádám kenunégyes pedig hatodikként zárt.  A többi döntőt vasárnap rendezik.