Kettős magyar sikert hozott a női K-1 1000 méter döntője a Szegeden zajló kajak-kenu világkupán: az aranyérmet Kárász Anna szerezte meg, míg másodikként Takács Tamara érkezett a célba.

Fotó: MTI, archív, illusztráció

A szegediként duplán hazai pályán versenyző, sérülésből visszatérő Kárász az erejét jól beosztva győzött, míg Takács remek hajrával evezte fel magát a dobogó második fokára.

Pénteken még további két A döntőt bonyolítottak le: a kenu párosok 1000 méteres versenyében Korisánszky Dávid és Mike Róbert hatodikként zárt, míg a kajakosok hasonló számában Gacsal Ákos és Kugler Attila hetedik lett.

A szegedi versenyre 60 ország közel 700 sportolója nevezett, a magyar csapat 62 fős. A többi döntőt szombaton és a vasárnapi zárónapon rendezik.