Balog Gábor 100 méter háton, Sztankovics Anna pedig 100 méter mellen maradt le a legjobb 16-ot felvonultató elődöntőről a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság hétfői versenynapján.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Balog Gábor egyéni csúcsától (54.06) jócskán elmaradva, 54.88 másodperccel futamában csak hetedik lett, ezzel pedig összesítésben a 21. helyen végzett.

Sztankovics a negyedik futamban a nullás pályán, a legszélén ugrott medencébe, végül egyéni legjobbjánál (1:08.06) hat tizeddel rosszabbat úszott, így kilencedik, összesítésben pedig 25. lett.

„Nem igazán voltam tisztában vele, mi is nekem idén a reális cél, hiszen ebben az évben még nem úsztam 1:09 alatt. Éppen ezért a tavalyi évet vettük alapul, de most kiütközött, hogy nem tudtam annyit készülni, mint a többiek” – mondta Sztankovics.