Akárcsak pénteken, szombaton is egy első és egy második helyet szerzett Verrasztó Dávid az úszók Golden Tour elnevezésű franciaországi sorozatának első állomásán, Nizzában.

Fotó: MTI, archív, illusztráció

Az FTC versenyzője, aki a nyitónapon kedvenc távján, 400 méter vegyesen győzött, 800 méter gyorson pedig ezüstöt szorgoskodott össze, a második napon 200 méter vegyesen remekelt. A számot, amelyben 2005-ben ifjúsági Európa-bajnok volt, Nizzában 2:01.51 perccel nyerte, egy ezüstöt pedig a 200 méteres mellúszás döntőjében érdemelt ki 2:14.92 perces idővel.

Verrasztó a délelőtti selejtezőből az ötödik idővel került be a 200 méter pillangó fináléjába, ahol azonban már nem indult el. Rajtolt viszont ugyanitt az előfutamokból harmadikként továbblépő klubtárs, a szám 2010-es ifjúsági olimpiai bajnoka, Biczó Bence, aki másodikként csapott célba, 1:57.96 perc alatt teljesítve a távot.