Az Európai Uniónak nem érdemes Lengyelország elleni szankciókon törnie a fejét, mert a magyar kormány nem fog támogatni semmilyen Lengyelország elleni szankciót, márpedig egy szankció elfogadásához a tagállamok teljes egyetértésére volna szükség, ismertette Orbán Viktor miniszterelnök álláspontját a kormányszóvivő. Másodiknak lenni mindig könnyebb, ha az első tisztában van azzal, mi a tét. Lengyelország elindult a magyar úton, és már csak az évezredes szeretet miatt is számíthat arra, hogy Magyarország kitart mellette.

Lengyelországgal az a baj, ami korábban, a 2010-es győzelmet követően Magyarországgal is volt, hogy olyan kormány került hatalomra a választók akaratából, amelyik a nemzet többségi akaratát tiszteli. A vesztésre álló és ezért egyre agresszívabb brüsszeli globalista elit most attól retteg, hogy ha a lengyel nemzeti öntudatra ébredés is olyan sikeres és tartós lesz, mint a magyar, akkor az Európai Egyesült Államok álma (rémálma) szertefoszlik.

Brüsszelnek két dolog miatt fáj a feje. Az egyik az, hogy a lengyelek már nincsenek egyedül, sőt a magyarok mellett a szlovákokra és a csehekre is számíthatnak. A másik pedig az, hogy a lengyelek legalább annyira értenek a szabadságharchoz, mint a magyarok. És legalább annyira szívósak. Viszont négyszer annyian vannak. Szóval, nemigen lehet legázolni őket. És trükkös megoldással sem lehet kormányt buktatni, mint Olaszországban. Mellesleg, ahogy a magyar Békemeneteken mindig ott voltak lengyelek is, biztos, hogy egy kormány melletti varsói felvonuláson ott menetelnének ezúttal is a magyarok.

Nyugaton a helyzet változatlan, de már nem tart soká. Nem véletlen, hogy a Varsó és Brüsszel közötti feszültség foglalkoztatta a legtöbb lengyel újság hétfői kiadását, köztük a Wprost című jobbközép hetilapét is, amelynek címlapján Angela Merkel német kancellár, Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke és Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke látható kicsit a Wehrmachtéra hajazó katonai egyenruhában (Merkel mintha Hitler volna), amint egy térkép fölé hajolnak: „Újra felügyelni akarják Lengyelországot”. A w Sieci című konzervatív hetilap címlapja pedig Lengyelország XVIII. századi, Ausztria, Poroszország és Oroszország közötti felosztására emlékeztet: „Lengyelország-ellenes összeesküvés – Katalin cárnőtől Merkelig” felirattal. Itt is megjelenik Merkel és Schulz alakja.

Miközben Németország az új év hajnalán Kölnben és más városokban az évszázad megszégyenülését szenvedte el, amit napokig eltitkolt a cinkos média a német nép elől, s ami azóta sem gyógyuló sebeket ejtett a német közgondolkodásban, s miközben a most már saját bukásán szorgoskodó német kancellár még mindig ragaszkodik őrült tervéhez, a betelepítési kampány folytatásához, s miközben egyre rémisztőbb hírek érkeznek arról, hogy tavasszal a tavalyinál is nagyobb emberhullámra kell számítani, a magyar után a lengyel kormány is programot dolgozott ki a gyermekvállalási kedv fokozására. Van remény. Keleten a helyzet változóban.