Büszke Kiskun néven immár másodszor rendezett helytörténeti tábort a kiskunhalasi városi könyvtár Végső István történész vezetésével. A táborlakó fiatalok július elején megismerhették Kiskunhalas és a Kiskunság történelmét.

Az általános iskolás gyerekek helytörténeti sétákat tettek az Alsóváros és a Tabán több évszázados zegzugos, sutlikos utcáin. Hallhattak útjaink, kútjaink, deszkaoromzataink keletkezéséről. Utcaneveinket, utcarendszerünket ismerték meg behatóbban. A Belvárosban megtekintették legfontosabb épületeinket, szobrainkat, történeti jelentőségű városrészekről tudhattak meg többet. Temetők, templomok, Csipkeház, emlékhelyek, múzeum, Sóstó, Sáfrik-szélmalom, helyi Tájház és a Végh-kúria történetéről láthattak, hallhattak.

Előadások keretében családfakutatással, helyi természeti értékeinkkel, népi szimbólumvilágunk titkaival és halasi helytörténeti kiadványokkal is megismerkedtek. Kirándulást tettek Ópusztaszeren, ahol a Feszty-körképen kívül betekintést nyertek a régi magyarság történelmében, életmódjába. A tábor végén csapatmunkában az őket legjobban megfogó élményekről, érdekességekről honlap oldalakat szerkesztettek, amelyek felkerülnek a könyvtár weboldalára.