A gúnyosan rednecknek becézett, vidéki munkásosztálybeli és aluliskolázott fehér amerikaiak általában karikaturisztikusan és kevésbé a megértés szándékával ábrázolva jelennek meg a filmvásznon. Ezért is üdítő J. D. Vance 2016-os, önéletrajzi regényének adaptációja: a szerző jól ismeri a közeget, kábítószerfüggő, labilis anya mellett nevelkedve a nagymamája nélkül esélye sem lett volna kitörésre. Az erős szociológiai vetület mellett a történet tálcán kínálja a giccset és az Oscar-díjakról döntő amerikai filmakadémia tagjait megríkató melodrámát. A hollywoodi látásmód mintarendezője, Ron Howard (Egy csodálatos elme, Hajsza a győzelemért) pedig ezúttal sem finomkodik a hatásvadász eszközök terén: a három generáció életét felölelő filmben villámsebesen sorjáznak a családi tragédiák. A vásznon általában dívaként feltűnő Glenn Close eddigi karaktereinek kvázi ellentétét formálja a traumáktól gyötört, egyszerű, de erkölcsi iránytűjét őrző nagymama szerepében, a gyönyörű Amy Adams pedig szintén kilép a komfortzónájából a csúnya, felelőtlen és lobbanékony anya szerepében. Ha a mozi nem is, kettejük bivalyerős játéka Oscarért kiált.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Meggyötört életek
Vidéki ballada az amerikai álomról – amerikai filmdráma, 2020, Netflix
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/kultura/meggyotort-eletek-324492/
legfrissebb a rovatban
Hirdetés
Hirdetés

Vissza a csúcsra
Interjú Novák Eduárddal és Krulik Zoltánnal; arcok a vakcina mögött – Karikó Katalin; techdiktatúra; új lendületet vett az otthonteremtési program
kiemelt

Országos tisztifőorvos: továbbra is indokoltak a korlátozó intézkedések
Az aktív fertőzöttek száma folyamatosan csökken, de a korlátozó intézkedéseket továbbra is indokolt fenntartani – mondta Müller Cecília.