Fotó: Képes Kiadó
Hirdetés

Aki a nyolcvanas években volt tinédzser, és rajongott a képregényekért, emlékezhet rá, hogy alapvetően négy kiadványban találkozhatott a kedvenceivel: a Füles című rejtvényújságban, a Pajtás magazinban, a továbbá Kockásban és a Hahotában. A Fülesben jellemzően hazai alkotók munkái szerepeltek, a többi túlnyomórészt francia-belga papírmozikat közölt.

A rendszerváltás után megváltozott a helyzet: idehaza is megjelentek, és egyre nagyobb teret hódítottak az amerikai címek. Ma pedig izgalmas sokszínűség jellemzi a magyar képregénypiacot: hazai készítésű papírmozik éppen úgy elérhetők rajta, mint amerikai, francia, olasz, vagy éppen a távol-keleti alkotók munkái.

De a képregénypiac nem csak kínálatot jelent, hanem színteret is, amelynek megvannak a maga eseményei. ,, szombaton kerül sor a Lurdy Házban, több, mint harminc kiadó és kereskedő részvételével. A helyszínen kézbe vehető, megvásárolható újdonságok listáján több, mint ötven tétel szerepel.

Ami pedig a színpadi programokat illeti: különösen érdekesnek ígérkezik a hazai képregénypiac helyzetéről tartott kerekasztal-beszélgetés, vagy az az eszmecsere, amely a hazai alkotók külföldi sikereiről szól. A 2000-es években ugyanis magyar képregényrajzolók is eljutottak a francia nyelvű piacokra. Futaki Attila, Farkas Lajos, Németh Levente után legutóbb Németh Gyula és Pozsgay Gyula könyvei jelentek meg Franciaországban, Belgiumban, Svájcban. Így ők ketten mesélnek majd a kint szerzett tapasztalataikról, valamint arról, mennyiben látják másnak a francia piacot, mint a magyart.

És mert a képregényes rendezvények állandó programja a közös rajzolás, a felkért alkotók ezúttal az érzelmekről készítenek majd papírmozit a helyszínen. Aki kreatívnak érzi magát, vagy úgy gondolja, van papírra vetni valója a témában, csatlakozhat hozzájuk, és műve bekerülhet az alkotásokat összegyűjtő képregényfüzetbe.

A belépőjegy 1000 forint, de a tíz év alatti gyerekek kedvezményt kapnak az árból.

Korábban írtuk