Az EBU – mint közölte – az ukrán közmédiával és független szakértőkkel együtt „alaposan” megvizsgálta a körülményeket, és arra a megállapításra jutott, hogy a háború sújtotta Ukrajna „nem tudja megadni a fesztivál megrendezéséhez szükséges biztonsági és működési garanciákat”.

Hirdetés

A közlemény szerint a szervezet megköszönte az ukrán közszolgálati médiának (UA:PBC) a „szívből jövő együttműködést” és az elkötelezettséget az összes lehetséges forgatókönyv számba vételére, osztja az ukránok „szomorúságát és csalódottságát”, és a jövőben is támogatja ukrán partnerét.

Az EBU közölte, hogy a rendezvény folyamatossága érdekében a brit közmédiával, a BBC-vel kezd megbeszéléseket a 2023-as fesztivál esetleg megrendezéséről. Az idei versenyen második lett a brit fellépő, Sam Ryder, és ezzel Nagy-Britannia a legjobb helyezést érte el 1998 óta.

A műsorszolgáltatók szövetségének feltett szándéka, hogy az ukrán győzelem tükröződjön a jövő évi rendezésben, és ez a szempont elsőbbséget fog élvezni a lehetséges házigazdákkal folytatott tárgyalásokon – közölték.

Korábban írtuk

A brit miniszterelnöki hivatal üdvözölte annak lehetőségét, hogy az Egyesült Királyság lehet jövőre a verseny házigazdája, és azt ígérte, mindent megtesz azért, hogy a rendezvényen „lehengerlően tükröződjön Ukrajna gazdag kultúrája, öröksége és kreativitása”.

A versenyt hagyományosan az előző évi győztes rendezheti meg, de már többször is volt példa arra, hogy a jogosult műsorszolgáltató átengedte a rendezés jogát másnak, többnyire pénzügyi okokból. Nagy-Britannia eddig nyolcszor volt házigazdája az Eurovíziós Dalfesztiválnak, többször, mint bármely más ország, és háromszor más állam helyett.