A kulcsszó: összefogás
Azt valljuk, meg kell védeni hazánkat, meg kell védeni Európát, a közös gyökereinket, értékeinket, vívmányainkat a szervezett megszállással szemben – mondta a Demokratának Németh Szilárd, a Fidesz parlamenti frakcióvezető-helyettese.Azt valljuk, meg kell védeni hazánkat, meg kell védeni Európát, a közös gyökereinket, értékeinket, vívmányainkat a szervezett megszállással szemben. De nem csupán mi gondoljuk ezt, hiszen mint 2010 óta többször is, kikértük a magyar emberek véleményét: a Nemzeti Konzultáció 1,1 millió válaszadója 90-95 százalékban egységes állásponton volt – mondta a Demokratának Németh Szilárd, a Fidesz parlamenti frakcióvezető-helyettese.
– Határozatban utasította el az uniós kvótarendszert a múlt héten az Országgyűlés, majd a Fidesz egy törvényjavaslatot is benyújtott a kötelező betelepítési kvóta ellen. Hazánk tehát továbbra is határozottan védekezik a migránsáradattal szemben, miközben egyes nyugati politikusok még mindig a szolidaritás fontosságáról értekeznek…
– Továbbra is azt valljuk, hogy minden országnak joga van eldönteni, kit akar befogadni, kinek ad állampolgárságot, kivel akar együtt élni, s ez a jog nem vonható el. Miként az sem vita kérdése, hogy minden állam megvédheti a határait. Mivel a déli határunk ráadásul egybeesik a schengeni határokkal is, így Magyarország esetében ez nem csupán jog, hanem kötelesség. Egyetértek, szolidaritásra szükség van, csak ezalatt nem pont azt értjük, mint Merkel kancellárék. Szerintünk támogatni kell azokat az országokat, amelyekre nagyobb teher nehezedik, s amelyeknek épp ezért komolyabb erőfeszítéseket kell tenniük határaik megvédése érdekében. Mi ezt a támogatást megkaptuk a visegrádi országoktól, ezekben a napokban is cseh és szlovák rendőrök, lengyel határőrök segítik magyar kollégáik munkáját. De mi is támogatjuk a szlovénokat, hiszen most nekik kell komoly embertömeggel megbirkózniuk. Hamarosan együttes kormányülésen állapodhatunk meg erről dél-nyugati szomszédunkkal. A kötelező letelepítési kvótarendszert pedig jogtalannak, értelmetlennek és veszélyesnek tartjuk. Jogtalan, mert sem Brüsszel, sem az EU erős államai nem erőltethetik ránk azt, amit mi nem akarunk. Értelmetlen, mert ez egy biankó meghívólevél a bevándorlók milliói számára: gyertek, majd valahogy megoldjuk a gondjaitokat. Veszélyes, mert növeli a terrorfenyegetettséget, a járványveszélyt, és tönkreteheti európai kultúránkat. Ez pedig nem lehet cél. Félreértés ne essék, akik valóban menekülnek, azokat fogadni kell és megvédeni, összhangban a genfi konvencióval. Ám az érkezők túlnyomó többsége esetében szó sincs menekülésről. Kijelenthetjük, hogy ma Európa szervezett megszállása zajlik. Ezért nekünk, magyaroknak ismét össze kell fognunk, meg kell akadályoznunk a kötelező betelepítési kvóta bevezetését. A rezsicsökkentést két és fél millió ember aláírásával védte meg. Ma a határainkat, a kultúránkat és a szuverenitásunkat kell megvédenünk. Ezért indítottuk el a „Védjük meg az országot!” című aláírásgyűjtést. A múlt hétvégén országszerte, így Csepelen is megkezdődött a hazánkért kiálló támogatások gyűjtése.
– Úgy látja, az eddigi kormányzati intézkedések beváltották a hozzájuk fűzött reményeket?
– Az idő ezt bizonyítja. Emlékezhetünk, a kerítés befejezése előtt napi szinten több ezer illegális határsértő érkezett, most csak néhány ember. Persze ehhez kellett a jogi környezet szigorítása, és kell a rendőrök, honvédek, hivatalnokok, bv-sek, katasztrófavédők, mentősök, polgárőrök, karitatív szervezetek áldozatos munkája is, akiket hálás köszönet illet ezért. Az elmúlt időszakban világosan bebizonyosodott, a multikulturalizmus megbukott: nem lehetséges, hogy egymástól gyökeresen eltérő kultúrájú emberek éljenek együtt úgy, hogy a bevándorlók nem akarnak beilleszkedni, alkalmazkodni a többségi társadalomhoz. Márpedig nem akarnak. Azt valljuk, meg kell védeni hazánkat, meg kell védeni Európát, a közös gyökereinket, értékeinket, vívmányainkat a szervezett megszállással szemben. De nem csupán mi gondoljuk ezt, hiszen mint 2010 óta többször is, kikértük a magyar emberek véleményét: a Nemzeti Konzultáció 1,1 millió válaszadója 90-95 százalékban egységes állásponton volt. Az emberek úgy vélik, az uniós bevándorláspolitika megbukott, szigorú szabályozásra, határozott lépésekre van szükség. A magyarok önvédelmi reflexe működik. Szinte ösztönösen tudják, hogy a népességfogyást nem az illegális bevándorlók biztatásával, hanem a magyar családok támogatásával, a gyermekvállalás segítésével kell megoldanunk. A Nemzeti Konzultáción ez a kérdés 98 százalékos támogatottságot kapott. Nem véletlen az sem, hogy szemben mondjuk Németországgal, ahol rendszeresek a tömegtüntetések, a verések, a gyújtogatások, itt béke van. Ahol a döntéshozók eltávolodnak a választóktól, nem képviselik az emberek akaratát, ott nő a társadalmi feszültség.
– Teljes egység éppen a magyar közéletben sincs…
– Rossz belegondolni, mi történt volna, ha Magyarországon ma is a balliberális pártok lennének hatalmon… Akik egy olyan Európai Egyesült Államokról álmodoznak, ahol nem számítanak a hagyományok, a gyökerek, a kulturális értékek, és ahol nem beszélnek arról, hogy „haza”, azok bevándorláspártiak. Számunkra, akik hiszünk a nemzeti, keresztény alapértékekben, ez a gondolkodásmód elfogadhatatlan.
– Az ön nevét mindenki összeköti a rezsicsökkentéssel. Mekkora eredmény, hogy ez ügyben is sikerült lépésről lépésre végigvinni az elképzeléseiket, erős nemzetközi ellenszélben is?
– Óriási. Sokak emlékei talán már ma is egyre halványabbak azzal kapcsolatban, honnan is indultunk 2010-ben. A szocialisták, liberálisok tönkretették az országot. Magas volt az államháztartási hiány, az államadósság, szétverték a családtámogatási rendszert, elvették a 13. havi nyugdíjat és fizetést, nagy volt a munkanélküliség, milliónyi embert kergettek adósságcsapdába, a sort még folytathatnám. Mi számos rendhagyó, ha tetszik, unortodox módszert alkalmaztunk, reformokat vezettünk be, s ezeknek egyre inkább látszik a gyümölcse. Fontos szempont volt, hogy megvalósuljon a közös teherviselés. Azoktól vártunk el nagyobb részvállalást, akik a korábbi években busás profittal dolgoztak, vagyis a multiktól, a bankoktól. És azoknak igyekeztünk segíteni, akiknek a vállán aránytalanul nagy teher volt, vagyis az embereknek. A segítség része volt az is, hogy Európa legmagasabb rezsije helyett ma a legalacsonyabbat fizetik az emberek.
– Ám a balliberális oldalról még ezt is támadták, de legalábbis gúnyolódtak a rezsicsökkentésen…
– Pedig jobb lett volna, ha inkább hallgatnak azok után, hogy a Gyurcsány–Bajnai-kormány idején itt akkor is nőttek a rezsiköltségek, amikor az európai energiatőzsdén zuhantak az árak. Nyolc év alatt 15-ször adtak lehetőséget emelésre, ebből 2008-tól 2010-ig kilencszer. A gáz ára 206, a villanyé 98 százalékkal nőtt. Bajnai Gordon még azt is vállalta az IMF-szerződésben, hogy 2010. április elsejével kötelezően el kell venni az emberektől a gázártámogatást. Ne feledjük, a választás április hatodikán volt, vagyis lényegében az új kormány kezét kötötte ezzel előre is gúzsba.
– Milyen eredménye volt a rezsicsökkentésnek?
– Összesen mintegy 380 milliárd forint maradt az embereknél, hiszen egy átlagos család évi 100-150 ezer forintot is megtakaríthat a gáz, a palackos gáz, az áram árának, a kéményseprés, a víz, a szippantás díjának csökkentésével. Ennek köszönhetően közel felére, 143-ról 77 milliárdra csökkent a sárgacsekk-adósság, vagyis akinek tartozása volt, az igyekezett azt visszafizetni. Akiknek pedig nem volt tartozásuk, azok fordíthatták más célokra a megtakarítást, hiszen nőtt a kis értékű állampapírok eladása és a kiskereskedelmi forgalom is, utóbbi pedig hozzájárul a gazdasági növekedéshez. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a rezsicsökkentés tartós legyen és folytatódjon: ezt a célt szolgálja az ENKSZ, az Első Nemzeti Közműszolgáltató létrehozása, amely a Főgáz portfólióján 3,6 millió háztartást lát el gázzal, ugyanerre az irányra van szükség a villamos áram vagy a távhőszolgáltatás esetében is. Jövőre jön a vállalkozói rezsicsökkentés, de említhetném az állami rezsicsökkentést is, így számos okmánycseréért nem kell majd fizetni, s az ügyintézést is hatékonyabbá, bosszúságmentesebbé fogjuk tenni.
– A múlt heti, budapesti demográfiai konferencia apropóján is aktuális kérdés: mit tesznek azért, hogy a kedvezőtlen trendekben markáns változás következzen be?
– Továbbra is elkötelezettek vagyunk a családtámogatási rendszer erősítése mellett, első lépcsőben 10 ezerről 12 500 forintra emelkedik a gyermekek után járó adókedvezmény, a négy év végére pedig eléri a 20 ezer forintot. A szülők, mint ahogy minden dolgozó ember számára lényeges, hogy az egykulcsossá tett személyi jövedelemadó kulcsa jövőre 15 százalékra csökken, a végcél pedig 2018-ra az egy számjegyű szja. Hadd említsem meg, hogy lényeges eredmény a munkanélküliség csökkenése is: a 2010-es több mint 12 százalékról 6,7 százalékra csökkent az állástalanok száma, vagyis ma 520 ezerrel többen dolgoznak, több mint 4,2 millióan, mint a kormányváltás idején. A dolgozók mindegyike adózik, míg Gyurcsány alatt például a 3,6 millió ember tudott dolgozni, közülük nagyjából minden második fizetett adót.
– Ha ki kellene emelnie valamit az elmúlt öt évből, az mi lenne?
– Egy szót mondanék: összefogás. Az emberek összefogtak akkor is, amikor bekövetkezett az iszapkatasztrófa, újjáépítettük Devecsert és Kolontárt, az összefogásnak volt köszönhető, hogy nem lett tragikus következménye az óriási dunai árvíznek, de a hazánkat ért támadásokat is úgy tudtuk kivédeni, hogy százezrek mentek utcára, s álltak ki a kabinet döntései mellett a Békemeneteken. Ez nagyon fontos, hiszen egy kormány csak az emberek támogatásával és bizalmából lehet eredményes. Orbán Viktor ezt a következőkben foglalta össze az Európai Néppárt kongresszusán: „Mi vagyunk az Európai Néppárt. Mi a népnek tartozunk felelősséggel. Hallgassunk az emberekre! Legyünk elszántak, védjük meg Európát! Ne engedjük, hogy a baloldal tönkretegye és átformálja Európát! És ne engedjük, hogy ők elűzzék Európa lelkét! Ne engedjük a liberálisoknak és a szocialistáknak, hogy elvegyék Európát az emberektől!”
– A hétvégén Fidesz-kongresszus lesz. Pelczné Gáll Ildikó, Gulyás Gergely, valamint Kubatov Gábor mellett ön is alelnökjelölt. Milyen programmal készül?
– Büszke vagyok rá s nagy megtiszteltetésnek tartom, hogy a Fidesz alelnökének jelöltek. Tisztában vagyok azzal, hogy nálunk nem pozíciót, hanem feladatot osztanak. Tehát, ha bizalmat kapok a küldöttektől, nekem nem az „akadémikus okoskodás”, hanem az lesz a feladatom, hogy mindent megtegyek Magyarország, a Fidesz s Orbán Viktor kormányának sikeréért. Tovább kell mennünk azon az úton, amelynek során minden magyar embernek éreznie kell az előrelépés lehetőségét a saját életében. Ha belegondolunk, honnan, hová és hogyan jutott az ország öt és fél év alatt, ez nagyon kemény, elszánt, kitartó és közös munkát igényel majd a kormánypárt vezetésétől.
Bándy Péter