A mohácsi polgármester a vezetékes ivóvíz használatának korlátozását kéri
Szekó József (Fidesz-KDNP) az MTI-hez eljuttatott közleményében a probléma okaként azt jelölte meg, hogy a felszín alatt áramló Duna-víz a városi szennyvíz-végátemelő előtt kimosta a földet az úttest, a járda, a szomszédos ingatlan és a különböző közművezetékek alól, ennek következtében károsodott a Mohács szennyvizét a városi végátemelőbe juttató szennyvízcsatorna.
„A hiba elhárításán az érintett szolgáltatók és a katasztrófavédelem szakemberei megfeszítve dolgoznak az önkormányzat koordinálása mellett” – tette hozzá.
A politikus arra szólította fel a Mohácson és Lánycsókon élőket, hogy minimális mértékben terheljék a szennyvízcsatorna-hálózatot. A vezetékes vizet átmeneti ideig csak a legalapvetőbb szükségleteikhez használják, s olyan halasztható feladatok elvégzéséhez ne, mint a gépkocsimosás vagy a medencefeltöltés.
Szekó József kitért arra, hogy bár a Duna Mohácsnál a valaha mért egyik legnagyobb, 964 centiméteres vízmagaságon tetőzött, a várost nem fenyegeti az elöntés veszélye.
„A tetőzés nagyjából másfél méterrel a meglévő gátak és védművek magassági szintje alatt következett be. A város, az önkormányzat, az érintett hatóságok, szervezetek, az itt élők egy emberként küzdenek az árral” – olvasható a közleményben.
(MTI)