Fotó: MTI/Bodnár Boglárka
Magyar Péter és Manfred Weber Strasbourgban, 2024. október 9-én
Hirdetés

Amint arról a demokrata.hu-n beszámoltunk, interjút adott szerdán a Patrióta internetes csatornának Orbán Viktor. A miniszterelnök a riporter felvetésére, miszerint Brüsszelből bábkormányt akarnak létrehozni Magyarországon, így válaszolt:

– A lényeg nem változott, a forma igen, és ez okoz azért meglepetést a magyar politikában. (…) 2010 óta, persze egyre erősödő intenzitással, elszántsággal, Brüsszel mindig is kormányváltást akart Magyarországon. Egyébként nemcsak Magyarországon, hanem mindenhol, ahol olyan kormányok voltak – lásd Lengyelország –, amelyek egyébként patrióták, szemben a brüsszeli központosító törekvésekkel – fogalmazott a miniszterelnök. 

– Ezeket a kormányokat próbálták megbuktatni, bennünket is, engem is. Vissza tudom mondani minden választásnál, hogy ezt pontosan hol, mikor, milyen eszközökkel akarták elérni. Ezeket mi mindig kivédtük. Amit most látunk, az ugyanez, ennek a folytatása. Mindig változtak a szereplők. Először Bajnai Gordont akarták visszacsempészni, őt megelőzően itt volt nekünk Gyurcsány Ferenc, aztán kitalálták, hogy akkor Gyurcsány Ferenc felesége lenne erre jó, és teljes erővel támogatta a brüsszeli bürokrácia. Most éppen a Tisza Pártot és Magyar Pétert próbálják ebbe a helyzetbe hozni.

Orbán Viktor megjegyezte, a dolog tartalma nem változik, sőt, egyre szemérmetlenebbé vált.

– Amikor ott voltam az Európai Parlamentben a magyar elnökség programját bemutatandó, akkor Ursula von der Leyen és Manfred Weber, mintegy keresztszülőként, bemutatták Magyar Pétert mint a leendő, Brüsszel által támogatott kormány fejét. Ezt így is mondták, hogy én ki, ő be – jelentette ki a miniszterelnök.

Korábban írtuk

Nos, az októberi vita, amelynek eredetileg a magyar EU-elnökség programjáról kellett volna szólnia, valóban mérföldkőnek tekinthető olyan tekintetben, hogy az Európai Egyesült Államokban gondolkodó, háborúpárti brüsszeli elit minden eddiginél nyíltabban avatkozott be a magyar belpolitikába, megnevezve legújabb kedvencét – ha tetszik, bábját – Magyar Péter személyében.

– Orbán tudja, hogy Magyar Péter a jövő és le fogja őt győzni – fogalmazott például Manfred Weber, az Európai Néppárt frakcióvezetője, akit persze nem csupán az ideológiai különbségek zavarnak, hanem a személyes sértettség is vezérli, hiszen máig nem tudta megemészteni, hogy annak idején nem ő, hanem végül Ursula von der Leyen lett az Európai Bizottság elnöke.

Azt eddig is tudni lehetett, hogy amikor dróton rángatható politikusokat keres egy-egy országban, a brüsszeli elitnek nem számít a kiszemeltek múltja vagy felkészültsége. Hiába volt a 2006-os rendőrattak, hiába juttatta a baloldal 2010 előtt a csőd szélére hazánkat – trükközve az EU-nak küldött számokkal is –, a korábbi kormányfő, Gyurcsány Ferenc egyáltalán nem vált person non gratává. Sőt, egy darabig úgy tűnt, hogy feleségével, Dobrev Klárával közös pártjukra, a Demokratikus Koalícióra vár a feladat, hogy vezetésével a brüsszeli érdekeket kiszolgáló ellenzék megbuktassa a patrióta Fidesz–KDNP-kormányt. Ám mert a magyar választók még nem felejtették el Gyurcsánynak a 2010 előtti időszakot, és azt sem szeretik, ha külföldről diktálnak nekik, a terv elbukott. Ahogyan a 2010 előtti rossz kormányzás egy másik emblematikus alakja, Bajnai Gordon is feleslegesen tért vissza a hazai belpolitikába 2012-ben az Együtt élén, belőle sem lett (újra) miniszterelnök, hiába látták volna őt szívesen azok, akiknek központosítási terveit Bajnai lelkesen kiszolgálta volna.

Most pedig itt az új kedvenc, Magyar Péter, aki szintén szívesen lenne a brüsszeliek marionettje, ha így fontos ember lehet (és persze Weberék jóvoltából megtarthatja mentelmi jogát). A már említett, októberi vitán is látható izgatottsággal igyekezett a középpontba kerülni, a baloldali propagandasajtó pedig természetesen elő is készítette a terepet: megpróbálták Orbán–Magyar-vitaként beharangozni az eseményt. És bár nem az lett, ez azonban nem tartja majd vissza Brüsszelt attól, hogy a következő hónapokban is segítsék a kampányát. A hatalomra vágyó Tisza-elnök már hűségesküt is tett gazdáinak, amikor egy október közepi Magyar Infón úgy fogalmazott: „Valóban, egy nagyon pici szuverenitásról le kellene mondani ahhoz, hogy a magyar emberek megkaphassák ezeket az uniós forrásokat”.

A választást azonban nem a brüsszeli bürokraták, hanem a magyar választópolgárok döntik el. Őket pedig, akármennyire is szeretné Weber vagy Von der Leyen, nem tudják leváltani.