Végéhez közeledik a Diákhitel Központ 10 éves fennállása alkalmából rendezett és április 12-én elstartolt egyetemi országjáró körút. Négy egyetemi nagyvárosban – Debrecenben, Szegeden, Pécsett és Győrben – mintegy 500 hallgató vett részt az interaktív előadásokon, este pedig 3000 fiatal bulizott együtt a Diákhitel jóvoltából. Az érdeklődő egyetemisták életciklus pénzügyekkel, ösztöndíj lehetőségekkel, karriertanácsokkal és neves/elismert professzorok életbölcsességeivel gazdagodtak. Budapesten május 10-én az ELTE ad otthont a road-show záró rendezvényének. Júniusban nemzetközi konferenciával folytatódik a születésnap.

2011-ben fennállásának tizedik évfordulóját ünnepli a magyarországi felsőoktatás hitelezési rendszere, közismert nevén a Diákhitel. A tízéves születésnapot nagyszabású roadshow-val, nyílt napokkal és koncertekkel indította a Diákhitel. A felsőoktatási hallgatókkal folytatott párbeszéd záró rendezvényére május 10-én az ELTE Lágymányosi Campusának északi tömbjében kerül sor „Mi a pálya?” címmel. A díjtalanul, ám regisztrációhoz kötötten látogatható rendezvényen az érdeklődők elsősorban külföldi ösztöndíj lehetőségekről, pályázati rafinériákról, illetve a tudatos pénzügyi tervezésről hallhatnak előadásokat a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, a HÖOK illetve a frissdiplomás online portál tolmácsolásában. A délelőttöt lazításként Badár Sándor – egy kis témába vágó – stand up comedy-je zárja. Az előadáson résztvevők este egy fergeteges hangulatú koncerten ereszthetik ki a gőzt, a Diákhitel Központ jóvoltából ingyenesen látogathatnak el az A38 Hajón rendezett Irie Maffia koncertre.

A Diákhitel Roadshow eddigi gyorsmérlege: 4 egyetemi város (Debrecen, Szeged, Pécs és Győr), 500 érdeklődő fiatal, 3000 koncert résztvevő. A debreceni nyitónapon a legmagasabb létszámban mintegy 300 fő regisztrált az előadásokra. Ennek ellenére a legnyitottabb, pénzügyekből legfelkészültebb, jól kérdezni tudó és aktív hallgatókkal Győrben találkozott a szervező Diákhitel. Érdekes visszajelzés volt a Széchenyi Egyetem hallgatói részéről, hogy egy tízes skálán értékelve önmagukat a jelenlévők mintegy 70%-a értékelte a tudását a pénzügyek területén átlagosnak, 25% átlag felülinek, és csupán 5% tartotta magát átlag alatt képzettnek.

Az előadások közül kiemelkedően népszerű volt Gyulai József, az MTA professzorának nanofizikáról tartott előadása, amely a téma nehézsége ellenére lenyűgözte a szegedieket: a professzor úr könnyed stílusa elvitte a hátán a nanofizikát. A frissdiplomas.hu szakértői karriertanácsaikkal keltették fel az érdeklődést, így az előadás spontán párbeszéddé alakult, az előadók alig győztek válaszolni a debreceni hallgatók kérdéseire.

A rendezvénysorozat utolsó helyszínén hasonlóan nagy érdeklődés várható, hiszen az ösztöndíj lehetőségek, a karriertanácsadás és a tudatos pénzügyek mind-mind olyan témák, amelyeket egy mai huszonéves fiatal nem hagyhat figyelmen kívül, ha felelősen gondolkodik a jövőjéről.

A budapesti Diákhitel Jövőnap részletes programja

Délelőtt: ELTE TTK Lágymányosi Campus, északi tömb, Ortvay terem

09:30–10:00 Regisztráció

10:00–10:40 10 tanács a karriered beindításához – előadók: frissdiplomas.hu szakértői

10.40-11.20 Felelős hitelfelvétel különböző életciklusokban – előadó: Gázmár Zoárd, ügyvezető igazgató, PSZÁF11:20-12:00 Vállald be Európát! – egy külföldön eltöltött szemeszter jelentősége és finanszírozhatósága – előadó: Gáspár Marcell, külügyekért felelős HÖOK elnökségi tag

12:00-12:40 Stand up comedy – Badár Sándor (Dumaszínház) előadása

Az előadásokra a belépés díjtalan!

Este: 21:00 A38 Hajó, Petőfi híd budai hídfő, Irie Maffia koncert