Ma a parlamentben nincsenek érdemi viták, ezt Kövér László, az Országgyűlés elnöke jelentette ki a Mandiner Maxima című műsorában. Egy kérdésre válaszolva megjegyezte, hogy az ellenzék gyakorta vádolja azzal, hogy visszaél házelnöki hatalmával, hogy korlátozza a szólásszabadságát.

Hirdetés

Valójában azonban sosem mentem el addig, ameddig szükséges lett volna. Mindig megvártam a nyilvánvaló jogsértések és rendbontások végét, csak utána léptem. A bírságolási rendszert a nemzetközi gyakorlat alapján építettük be a házszabályba, és elég erős visszatartó erőnek bizonyult. Legalábbis a verbális durvaságok visszaszorultak. Ma már azért alaposan meggondolja egy képviselő, hogy átlépjen-e bizonyos határokat

– reagált a házelnök. Felidézte, hogy durvább rendbontás kétszer fordult elő, amikor az ellenzéki képviselők fizikai erőszakkal akarták megakadályozni, hogy elfogadjanak egy törvényt. Először a földtörvény kapcsán a Jobbik, utána pedig 2018 decemberében az egész ellenzék próbálta ellehetetleníteni a munka törvénykönyve módosításának elfogadását.

„Most eljutottunk oda, hogy egy egyébként nem nagyon létező párt támogatottság híján, kétségbeesésében az utolsó szalmaszálat megragadva próbálkozott egy füstbombás akcióval, ami kudarcba fulladt”

– emlékeztetett.

Korábban írtuk

Harmincvalahány éven keresztül senki nem ellenőrizte a kapuban az országgyűlési képviselőket, hogy mit hoznak be, pedig egy korábbi ciklusban láttam olyat, hogy honatyák önvédelmi fegyverrel jöttek be az Országházba, persze fel sem merült, hogy konkrét szándékkal tennék. Ezért sem vezettünk be olyan rendszabályt, ami a képviselőknek nehézséget okoz. Most azonban kértem a frakciók segítségét, döntsük el: büntessük a szigorítással azokat is, akik ártatlanok voltak a rendbontásban, vagy csak azokat, akik részt vettek benne? Várom, hogy az igazságügyi bizottság milyen javaslattal áll elő

– mondta.

Gyurcsány 12 évet késett

Kövér László az interjúban kitért Gyurcsány Ferenc visszavonulására is. Azt mondta, egyfelől tizenkilenc évet késett a bejelentés, másfelől látszólag új helyzetet teremt nemcsak az ellenzéki térfélen, hanem a kormánypártok és az ellenzék küzdelmében is. – Amikor a kettős állampolgárságról szóló népszavazási kampánnyal, majd a rendőrrohammal elkövette a nemzet­árulást, azt gondoltam, Gyurcsány egy olyan moral insanity, akivel a politikában elérkeztünk az „abszolút fagyponthoz”. Ehhez képest Magyar Péter még Gyurcsány Ferencnél is alávalóbb, mert utóbbi lehet, hogy az országot elárulta, de a családját legalább szereti. Az ellenzéket nézve, nincs annál lejjebb, mint ahol most vagyunk, bár félve merem ezt kimondani – fűzte hozzá.

A teljes cikk IDE kattintva érhető el a Magyar Nemzet honlapján.