A vádirat szerint a büntetett előéletű férfi 2009 februárjában a bontási munkák során keletkezett tehergépkocsinyi rakományt – építési törmeléket, beton- és csempedarabokat, hullámpala-törmeléket, bontott műanyag- és színesfém-hulladékot – egy külterületi ingatlanon helyezett el. A rakományban az építési törmelék és a háztartási hulladék mellett bőven voltak veszélyes hulladéknak minősülő, szennyezett anyagok is, például autóbontásból származó alkatrészek, üzemanyag-, olaj- és fékfolyadék-tartályok, fertőtlenítőszeres flakonok.

A vádlottal szemben 2009 júliusában újabb rendőri eljárás indult, mert az ingatlanján „lomizásból” származó, hulladéknak minősülő tárgyakat tárolt. A férfi a felhalmozott tárgyak eladható részét továbbértékesítette, a többi hulladékot – bár ilyen engedéllyel nem rendelkezett – az udvarán tárolta. A raktározott anyagok nagy része – fénycsövek, elektromos berendezések távirányítói, toxikus nehézfémet is tartalmazó elektronikus alkatrészek – veszélyes hulladéknak minősülnek, amelyek alkalmasak a környezet, a föld és a felszín alatti víz szennyezésére.

A megyei bíróság – helybenhagyva a Zalaegerszegi Városi Bíróság 2011 februárjában hozott ítéletét – a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte a férfit, és két évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Az ítélet jogerős.

(MTI)