Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs
Hirdetés

A kormányfő azt mondta, hogy a gazdaságpolitikával, a migrációs politikával és a nemzeteknek megadott tisztelettel egyaránt voltak gondok, ezért bőven van feladat, de most az esélyek a problémák megoldására sokkal jobbak, mint korábban voltak.

Orbán Viktor kiemelte, hogy feszült volt a tárgyalás, mert nagy volt a tét. Arról kellett ugyanis dönteni, hogy a következő években kik vezessék az európai intézményeket, és ez sok mindent meghatároz, minden tagállamnak fontos – közölte.

Az volt a kérdés, hogy olyanok kerülnek-e a pozíciókba, akik szeretik és tisztelik Magyarországot, akik ismerik Közép-Európa történelmét, akik értik a keresztény kultúra fontosságát, akik úgy gondolkodnak a migrációról, mint a magyarok: veszélyt látnak benne – fejtette ki.

Vagyis a mostani személyi döntésekkel fontos tartalmi kérdésekben foglaltak állást – jelentette ki a miniszterelnök.

„Tudtuk tartani azt, amit szerettünk volna, illetve amit vállaltunk” – hangoztatta, hozzátéve: olyan vezetők kerülnek az uniós intézmények élére, akik Magyarország szempontjából jó politikát fognak folytatni, vagy legalábbis erre jó az esély.

Ugyanakkor a munka „nem kicsi és nem könnyű”, ráadásul még csupán az elején tartanak – nyilatkozta a kormányfő.

Orbán Viktor kiemelte, hogy véleménykülönbségek továbbra is vannak, ezért a jövőben harcok lesznek. Azt mondta, hogy fontos győzelmet arattak, de a nemzetközi politikában mindig új viták jönnek elő. Viszont most már „erőnk is van”, hogy érvényt szerezzünk az akaratunknak – tette hozzá.

A miniszterelnök azt hangoztatta, hogy a közép-európai térség, a visegrádi négyek (V4 – Magyarország, Csehország, Lengyelország, Szlovákia) szerepe a mostani eseményektől függetlenül is kiemelt. Ez a szövetség sikertörténetnek számít. Bár vannak más országok is, amelyek együttműködnek egymással, de egyikük sem annyira szolidáris a partnereivel, mint jelenleg a V4-ek tagjai – mondta.

A kormányfő úgy értékelt: a visegrádi négyeket most elnöklő Andrej Babis cseh miniszterelnök érdeme, hogy ilyen nehéz kérdések megvitatása során is sikerült az elejétől a végéig együtt tartani a visegrádi négyek szövetségét.

Megjegyezte, hogy a V4-es vezetők együtt 62-63 millió embert képviselnek. A visegrádi szövetségnek nagyobb a forgalma a német gazdasággal, mint Franciaországnak vagy Olaszországnak. A V4-eknél a legnagyobb a gazdasági növekedés, és a munkanélküliség is körükben csökken a legjobban – sorolta Orbán Viktor.

Tájkép csata után // Landscape after the battle

Tájkép csata után // Landscape after the battle

Gepostet von Orbán Viktor am Dienstag, 2. Juli 2019

A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy az Európai Bizottság elnöki tisztségének betöltésére felmerült a neve két olyan politikusnak, akik Magyarország szempontjából „több mint rosszak lett volna”, hiszen ők korábban már bizonyságát adták annak, hogy nem tisztelik Magyarországot, a magyarokat.

Az ő megválasztásukat sikerült megakadályozni, helyettük egy hétgyermekes német családanyát jelöltek – emelte ki Ursula von der Leyenre utalva. Ez már önmagában sokat elárul arról, hogy fordulat várható Európában – vélekedett Orbán Viktor.

A miniszterelnökkel készült interjú videója ITT tekinthető meg.

Fidesz-KDNP: folytatódik az európai parlamenti munka a migráció megállításáért

Folytatódik az európai parlamenti munka a migráció megállítása érdekében a magyar emberek akaratának megfelelően – írta közleményében a Fidesz-KDNP delegációja kedden, miután megalakult az új összetételű uniós képviselőtestület.

Kiemelték: a 13 fős képviselőcsoport mindent meg fog tenni a bevándorlás megállításáért, a nemzetek Európájának és a keresztény kultúra védelméért, kezdeményezni fogja a menedékkérők támogatására szolgáló bankkártya-program leállítását, ahogyan azt is, hogy az EP vonja vissza a migránsvízum tervét.

„A magyar ellenzék képviselői a bevándorláspárti erőkhöz csatlakoztak” – olvasható a kommünikében.

Az Európai Parlament alakuló ülésén a Fidesz-KDNP képviselőcsoportja is megtartotta tisztújítását. Az új delegációvezető Deutsch Tamás lett, aki már 2009 óta EP-képviselő. A delegáció elnökévé Szájer Józsefet választották, aki Magyarország 2004-es uniós csatlakozása óta tagja a testületnek.