Fotó: MTI/Kacsúr Tamás
Hirdetés

Gulyás Gergely a Fidesz országjárásának csütörtöki, a Bács-Kiskun vármegyei Vaskúton tartott fórumát megelőző sajtótájékoztatón azt mondta: a Voks 2025 egy olyan kiemelt fontosságú ügye a magyar közéletnek, amelyben mindenkinek kérik az állásfoglalását, szükség van mindenkinek a véleményére.

A miniszter kifejtette: nap mint nap lehet látni és hallani a híreket, hogy Brüsszelben az Európai Bizottság úgy döntött, Ukrajnát minden eddigi szabályt felrúgva és figyelmen kívül hagyva, „felkészültségre és rátermettségre való tekintet nélkül, azonnali hatállyal fel kell venni az Európai Unióba”; a bizottság elnöke szerint még az ő elnöki időszaka alatt, ami azt jelenti, hogy legkésőbb 2029-ben.

Gulyás Gergely szerint az ország felvétele gyakorlatilag azt jelentené, hogy a kohéziós források és a területalapú támogatások Ukrajnába mennek, a jelenlegi mezőgazdasági, élelmiszerbiztonsági szabályok pedig megszűnnek vagy teljesen feloldódnak, „az Európai Unió egy láthatatlan terhet venne a nyakába”.

Már most láthatóak a következményei Ukrajna azon kívánságának, hogy ne lehessen földgázt és kőolajat vásárolni Oroszországból – mondta, hozzátéve, ez azt eredményezné, hogy a rezsicsökkentés gyakorlatilag megszűnne, mindenkinek piaci árat kellene fizetnie.

Korábban írtuk

„Ez is egy olyan terve az Európai Bizottságnak, ami Ukrajna uniós csatlakozásához kapcsolódik” – fogalmazott.

A miniszter rámutatott: nem mindegy, hogy a kormány milyen erővel tud részt venni ebben a vitában. A kormány saját ereje sem kevés, de ha mögötte állnak a választópolgárok és a választópolgárok jelentős részének a véleménye, ez egy biztosíték és felhatalmazás – mondta.

„Ezért kérünk mindenkit, hogy vegyen részt a Voks 2025-ben, nyilvánítson véleményt, töltse ki a szavazólapot, amit egy levélben a jövő héttől itt, a térségben is kézbesíteni fognak, mert ezzel is segíthet önmagán, a családján, mindannyiunkon, segíthet Magyarországon” – buzdított Gulyás Gergely.