Az államfő kerekasztal-beszélgetést folytatott a jogászi hivatásrendek dél-alföldi képviselőivel. Ezt követően újságíróknak azt mondta: az, hogy a Szenteshez hasonló méretű városokban legyen jól képzett jogászság, az értelmiség más szakmákban is legyen jelen és működjön jól, a nemzet megmaradása szempontjából alapvető. Sulyok Tamás szavai szerint „a gyökerek azért jók, hogy az embert a szél ne fújja el”.

Hirdetés

Mint mondta, mindennapi munkája során meghatározó az a tapasztalat, melynek nagy részét vidéki ügyvédként szerezte. Sulyok Tamás kifejtette, köztársasági elnökként fel tudja hívni a figyelmet a vidéki jogászság fontosságára. A jó gyakorlatokat megpróbálja összegyűjteni, támogatni, és igyekszik létrehozni a különböző kapcsolatokat az ország régiói között.

A vidéki jogászság lehetőségeit javító jó gyakorlatok között említette az államfő a kormányhivatalok, az egyetemek, bíróságok kezdeményezéseit, kiemelve a Gyulai Törvényszék jogásztovábbképzéseit. Sulyok Tamás közölte, a jövőben ellátogat a Szenteshez hasonló nagyságú városokba az ország más régióiba is.

Megpróbálja összegyűjteni, hasznosítani a tapasztalatokat, és úgy formálni a lehetőségeket, hogy száz év múlva is büszkék legyünk a szentesiekre, szarvasiakra, mezőtúriakra és kiskunfélegyháziakra.

Korábban írtuk