A legtehetségesebb hallgatók féléves szakmai gyakorlati lehetőséget és akár munkalehetőséget is kaphatnak egy brókercégnél.

„A hallgatók bepillantást nyerhetnek egy igazi brókercég napi munkájába és működésébe. Beleülhetnek a brókerek székeibe, ahol 4–6 monitor által szolgáltatott információáradat kezelésébe csöppenhetnek bele. Szimulációs gyakorlatokra kerül sor a hideg hívástól a panaszos ügyfelek méltatlankodó kifogásainak kezeléséig” – ismertette Düh Gergely, a MÜTF végzett hallgatója, a New European Brokers Pénzügyi Tanácsadó Kft. kommunikációs vezetője. Hozzátette: a hallgató amellett, hogy megismeri a piacok világát, képes lesz eligazodni a nemzetközi pénzügyi rendszerben, olyan különleges szemléletmódra tehet szert, amely a pénzügyi kultúra alapját képezi. „Megnyílik számára a világ, részévé válik a parkettnek. Mindenekelőtt megismerkedik egy olyan értékrenddel, ami az alázaton és szakmaiságon alapul. Ez a legfontosabb” – fogalmazott Düh Gergely.

Mint mondta, azért tartja fontosnak ezt a valóban hiánypótló tőzsde szakkollégiumot, mert a MÜTF gyakorlatias szemléletű képzése számára is sokat jelentett hallgatói évei alatt. Ez a kezdeményezés most lehetőséget ad arra, hogy szakmai tapasztalataival ő is segíteni tudja a főiskola oktatási színvonalának erősödését, a hallgatók munkaerőpiacra való kilépésének megkönnyítését. „Magyarországon a pénzügyi kultúra nem eléggé fejlett, pedig az eddigi utazásaim tapasztalatai alapján meggyőződésem, hogy Magyarországon sokkal több tehetség van, mint más országokban. A magyar talentum többre hivatott, és akinek lehetősége van, annak felelőssége is, hogy ezeket a tehetségeket segítse. Ez közös érdekünk” – tette hozzá a brókercég kommunikációs vezetője.

2010 őszén négy tehetséggondozó program indult el a főiskolán: bormarketing, nemzetközi gazdaság és politika, gerillamarketing és térinformatika. Ezek újdonsága, hogy a „virtuális” szakkollégiumi csoportokba nem csak kollégisták, hanem bejáró hallgatók is jelentkezhetnek. „Az idei félévben két volt MÜTF-ös hallgató közreműködésével, pénzügyi szakkollégiumokkal bővül a kínálat. Számunkra különös jelentősége van annak, hogy a MÜTF végzett hallgatói közül többen bekapcsolódnak a munkába, és segítik a jelenlegi hallgatók karrierépítését. Különösen fontos ez most, amikor az alumni rendszerünk kialakításán dolgozunk” – ismertette Kovács András, a főiskola tehetséggondozó programjának szakmai vezetője. Mint mondta, a MÜTF Alumni Szakmai Közösség megalapításának célja a meglévő kapcsolati háló jól szervezett működtetése, mely jól hasznosítható mind az üzleti életben, mind a főiskola képzésében. Az intézményi szolgáltatások fejlesztéséhez két nyertes uniós, TÁMOP 4.1.1 projekt biztosítja a támogatást, összesen mintegy 423 millió forintot.

MÜTF – Megújuló főiskola

A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája egy fiatal, dinamikusan fejlődő, környezettudatosan működő, a fenntartható fejlődést mint alapértéket magáénak valló öko-felsőoktatási intézmény, amely unikális, komplex szakkínálatával, nagyfokú gyakorlatorientáltságával, XXI. századi infrastruktúrájával és modern szemléletével, professzionális oktatási, kutatási-fejlesztési, konzultációs és technológia transzfer szolgáltatásaival a felsőoktatás markáns szereplője. A MÜTF arra törekszik, hogy az oktatás, kutatás, innováció együtteséhez egyetemi szintű és színvonalú humán és infrastrukturális hátteret és szolgáltatás-rendszert építsen ki, illetve meglévő adottságait ebbe az irányba fejlessze tovább.