Fotó: MTI/EPA/Filip Singer
Thibaut Courtois madridi kapus kivéd egy lövést a labdarúgó Bajnokok Ligájának döntőjében játszott Liverpool FC– Real Madrid mérkőzésen a Stade de France stadionban 2022. május 28-án

A Stade de France-ben rendezett, szervezési problémák miatt több mint félórás csúszással kezdődő összecsapás egyetlen gólját Vinícius Junior szerezte az 59. percben, ugyanakkor a spanyol bajnoknál a hős – és a meccs legjobbja – Thibaut Courtois volt, a belga kapus ugyanis nagyszerű formában védett.

A Real Madrid ezzel története során 14. alkalommal diadalmaskodott a legrangosabb európai kupában. Az ötödik BL-döntőjében szereplő vezetőedző, Carlo Ancelotti negyedszer ért fel a csúcsra.

BAJNOKOK LIGÁJA, DÖNTŐ
LIVERPOOL (angol)–REAL MADRID (spanyol) 0–1 (0–0)

Stade de France, 80 000 néző. V: Turpin (francia)
Gólszerző: Vinícius Júnior (59.)
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Thiago Alcántara (Firmino, 77.), J. Henderson (N. Keita, 77.) – Szalah, Mané, Luis Díaz (Diogo Jota, 65.). Menedzser: Jürgen Klopp
REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Éder Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modric (Ceballos, 90.) – F. Valverde (Camavinga, 86.), Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo, 90+3.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti

59. perc: a jobb oldalon felfutó Valverde nagy erővel keresztbe lőtte a labdát a 16-os sarkától, a túloldalon érkező Vinícius Junior pedig öt méterről az üres kapuba passzolt. (0-1)

Ritkán tapasztalható események vezették fel a finálét, a találkozó kezdése több mint fél órát csúszott, helyi beszámolók szerint azért, mert rengeteg néző a kapukon kívülre szorult, miközben sokan belépő nélkül próbáltak bejutni a Stade de France-be. A rendbontók megfékezésére a rendőrök könnygázt is bevetettek. (Erről bővebben ITT olvashat)

A kezdést követően a Liverpool ragadta magához a kezdeményezést, a Realnak csak szórványos kontratámadásai voltak. Az angolok először Szalah révén kerültek helyzetbe, ekkor Courtois hárított, nem sokkal később pedig, Mané próbálkozásánál a kapufa mentett.

A Real Madridnak a 43. percig még csak kapu felé tartó lövése sem volt, akkor viszont Benzema szinte a semmiből talált be, a VAR azonban közel háromperces elemzés után lest állapított meg.

A második játékrészt lendületesebben kezdte a Real Madrid és az 59. percben Vinícius Junior meg is szerezte a vezetést. Ezt követően újra Courtois percei következtek, a belga hálóőr fantasztikus védésekkel őrizte csapatának a vezetést. A 30 esztendős hálóőr lett a finálé hőse, ugyanis BL-döntőbeli rekordot jelentő kilenc védéssel végül sikerre vezette csapatát.

REAL MADRID:
alapítva: 1902
stadion: Santiago Bernabéu (befogadó képesség: 81 044 fő)
vezetőedző: Carlo Ancelotti (2021 júniusa óta)
Legnagyobb hazai sikerei:
bajnok: 35
Király Kupa-győztes: 19
Szuperkupa-győztes: 12
Ligakupa-győztes: 1
Legnagyobb nemzetközi sikerei:
BL (BEK)-győztes: 14 (1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017, 2018, 2022)
El (UEFA Kupa)-győztes: 2 (1985, 1986)
Szuperkupa: 4 (2002, 2014, 2016, 2017)
Klubvilágbajnokság: 4 (2014, 2016, 2017, 2018)