Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Késely Ajna, Hosszú Katinka, Pádár Nikoletta és Ábrahám Lilla a női 4×200 méteres gyorsváltó döntője után a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 11-én

A nőknél a Pádár Nikolett, Hosszú Katinka, Késely Ajna, Ábrahám Lilla összeállítású staféta 7:55.73-mal a harmadik helyen ért célba. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszúnak ez volt a 97. érme világversenyeken (olimpia, vb, Eb).

A délelőtti előfutamban leggyorsabb egységből Molnár Dóra és Jakabos Zsuzsanna került ki – előbbi már korábban jelezte, hogy a 200 méter hát elődöntője után nem lesz ott az esti programban -, helyettük a 16 esztendős Pádár és a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú került be.

„Nagyon jó volt újra a váltóban úszni, a fiatalok szenzációsak voltak. Kicsit furcsa volt, hogy az első számom rögtön egy döntő volt, így most kicsit örülök, hogy holnap lesz egy pihenőnapom” – mondta Hosszú Katinka.

Eredmények:

női 4×200 m gyorsváltó, Európa-bajnok:
Hollandia (Imani de Jong, Silke Holkenborg, Janna van Kooten, Marrit Steenbergen) 7:54.07 perc
2. Nagy-Britannia (Freya Colbert, Lucy Hope, Medi Harris, Freya Anderson) 7:54.73
3. MAGYARORSZÁG (Pádár Nikolett, Hosszú Katinka, Késely Ajna, Ábrahám Lilla) 7:55.73