A házigazda Miskolc negyedik mérkőzését is megnyerte a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében, ezzel csoportgyőztessé lépett elő már az utolsó, vasárnapi játéknap előtt.

Fotó: ShutterStock.com, illusztráció

A történetük első nemzetközi kupaszereplését ünneplő borsodiak, miután reggel a német Hannover együttesét múlták felül 18-4-re, este a montenegrói Primorac Kotort verték nyolc góllal a Kemény Dénes Sportuszodában.

Eredmény:
Férfi Eurokupa, 1. selejtezőkör:
PannErgy Miskolci VSC-Primorac Kotor (montenegrói) 14-6 (6-2, 3-2, 2-1, 3-1)
A magyar csapat gólszerzői: Misics 5, Bowen 3, Halek 2, Berta, Sánta, Lukács, Milicsics 1-1

A hazaiak telt ház előtt magabiztosan játszottak, egyre jobban elhúztak, s a félidei 9-4-nél gyakorlatilag már nem volt kérdéses, ki nyeri a meccset. Sike József együttese mint a hatcsapatos csoport első helyezettje várhatja egyfelől a vasárnapi zárómeccsét a szlovákiai Kassa csapata ellen, másfelől a selejtező következő körét.

Korábban: PannErgy Miskolci VSC-Hannover (német) 18-4 (7-1, 2-0, 6-2, 3-1)
Pénteken játszották: PannErgy Miskolci VSC-CN Mataro (spanyol) 13-8 (3-2, 2-1, 5-3, 3-2)
Csütörtökön játszották:  PannErgy Miskolci VSC-Sturm Csehov (orosz) 16-6 (5-1, 2-2, 2-0, 7-3)