Fotó: MTI/EPA/Wallace Woon, archív, illusztráció

A viadal eredményközlője szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú 200 méter pillangón 2:07.07 perces eredménnyel diadalmaskodott, mögötte a második helyen – csakúgy, mint egy héttel ezelőtt a csinani vk-viadalon – Jakabos ért célba 2:07.48 perccel.

A férfiaknál Szabó Szebasztián 100 m pillangón 51.28 másodperccel második lett – múlt héten 51.45-tel végzett elsőként -, míg 50 m gyorson 22.37 másodperccel negyedikként zárt.

A kvangdzsui világbajnokság után az úszók a vk-sorozat három részből álló ázsiai állomásán vesznek részt: Tokiót a kínai verseny követte, majd Szingapúrba utaztak, ahol szombatig vetélkednek. A vk második szakasza október 4. és 6. között a budapesti Duna Arénában indul, öt nappal később pedig Berlinben folytatódik. A harmadik részben Kazany (november 1-3.) és Doha (november 7-9.) látja vendégül az úszókat.