Fotó: MTI (archív)

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú a kínai viadal eredményközlője szerint 400 méter vegyesen 4:36.99 perces, 100 méter háton pedig 59.65 másodperces idővel diadalmaskodott. Előbbi szám döntőjében Jakabos Zsuzsanna honfitársnője mögött másodikként csapott célba (4:45.28 p), 200 méter gyorson pedig harmadik lett (1:59.28).

A férfiaknál a 100 méter gyors döntőjében Szabó Szebasztián bonzérmet érdemelt ki (48.63 mp).

A csinani verseny első napján, csütörtökön női 200 méter pillangón Hosszú elsőként, Jakabos másodikként zárt, míg Szabó 100 méter pillangón a legjobbnak bizonyult, 50 méter gyorson pedig a negyedik helyet szerezte meg.

A kvangdzsui világbajnokság után az úszók a vk-sorozat három részből álló ázsiai állomásán vesznek részt: Tokióban vasárnap fejeződött be a viadal, míg a kínait követően Szingapúrba utaznak a versenyzők, ahol jövő csütörtöktől szombatig vetélkednek. A vk második szakasza október 4. és 6. között a budapesti Duna Arénában indul, öt nappal később pedig Berlinben folytatódik. A harmadik részben Kazany (november 1-3.) és Doha (november 7-9.) látja vendégül az úszókat.