A magyar férfi kézilabda-válogatott a vártnál sokkal nehezebben, mindössze egy góllal nyert a holland csapat vendégeként s’Hertogenbosch-ban vasárnap, az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában.

Eredmény, 1. csoport, 2. forduló (az európai szövetség honlapja szerint):

Hollandia-Magyarország 27-28 (17-13)

————————————

Holland találatokkal indult az összecsapás, majd sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetre viszont kisebb meglepetésre négygólos vezetést szerzett a házigazdák együttese.

Fordulás után tovább növelte előnyét a holland válogatott: öt perc telt el a második játékrészből, amikor 20-14 állt az eredményjelzőn. Az utolsó bő tíz percre azonban összekapta magát a magyar csapat, hét perccel a dudaszó előtt egyenlített, végül pedig egy góllal győzött.

Xavi Sabaté szövetségi kapitány együttese – amely szerdán 24-16-ra verte Nyíregyházán a letteket – legközelebb májusban a dánok ellen lép pályára a kvalifikációs sorozatban. A csoportokból az első két helyezett, valamint a legjobb csoportharmadik jut ki a 2018-as horvátországi Európa-bajnokságra.

A csoport másik vasárnapi mérkőzésén::

Lettország-Dánia 23-36 (11-18)

Az állás: 1. Dánia 4 pont (65-43), 2. Magyarország 4 (52-43), 3. Hollandia 0 (47-57), 4. Lettország 0 (39-60)