Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
A ferencvárosi Lovrencsics Gergő (b) gólöröme a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában játszott Ferencváros–Dinamo Zagreb mérkőzésen

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló:
Ferencváros-Dinamo Zagreb (horvát) 2-1 (1-1)
Groupama Aréna, zárt kapus, v.: Tobias Stieler (német)
gólszerzők: Lovrencsics (2.), Uzuni (65.), illetve Uzuni (23. – öngól)

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics (Botka, 25.), Blazic, Kovacevic (Frimpong, 73.), Civic – Sigér, Haratin, Somália – Uzuni, Boli (Isael, 67.), Tokmac Nguen

Dinamo Zagreb: Livakovic – Stojanovic, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Ademi – Kastrati, Gojak (Gavranovic, 71.), Majer (Jakic, 60.), Orsic (Ivanusec, 72.) – Petkovic

A svéd bajnok Djurgarden és a skót Celtic kiverése után a horvát bajnokcsapaton kellett túljutnia Szerhij Rebrov együttesének. A találkozón a Fradi szerzett vezetést: a 2. percben Civic és Tokmac játszott össze a bal oldalon, utóbbi az alapvonaltól lágyan beadott, a hosszú oldalon tökéletesen érkezett a csapatkapitány, Lovrencsics és estében a kapuba juttatta a labdát (1-0).

Az előzetesen esélyesebbnek tartott, papíron jóval értékesebb játékoskerettel rendelkező Dinamo a 23. percben egy szöglet után tudott egyenlíteni: egy megcsúsztatott labda a tehetetlen Mytro Uzuniról szerencsétlenül a saját kapujába pattant.

Az albán válogatott játékost azonban a sors kárpótolta: a 65. percben Kovacevic vágta előre a labdát, Gvardiol elszámolta magát, Uzuni pedig lecsapott a labdára, majd lefutotta a védőjét és higgadtan lőtt az alsó sarokba (2-1)

Szerhij Rebrov együttese így a BL playoff körében lesz érdekelt, ahonnan a párharc győztese a Bajnokok Ligája, a vesztese pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelhet. A zöld-fehérek a BL-csoportkörbe jutásért az azeri Qarabag és a norvég Molde összecsapásának győztesével találkoznak, az a párharc már két mérkőzésen dől el.

Fotó: fradi.hu
Bár a meccsre nem mehettek be, a stadion mellett, a Fradi-sasnál rengeteg drukker szurkolt a zöld-fehéreknek