Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar szövetség tájékoztatása alapján a tengerentúlról jött az egyik legnagyobb név, a 18 éves Nevin Harrison, aki tavaly az Egyesült Államok történetének első vb-címét szerezte meg női C-1 200 méteren. A tinédzser kenus jó formáját vasárnap is bizonyította a szegedi Olimpiai Reménységek Versenyén, az utolsó éves ifjúságiak döntőjét ugyanis közel három másodperces előnnyel nyerte meg.

Szintén regnáló világbajnokként száll vízre Kopasz Bálint, akit 2019-ben senki sem tudott legyőzni K-1 1000 méteren. Most viszont ott lesz a mezőnyben Varga Ádám, a KSI SE 21 éves tehetsége, aki néhány hete, az országos bajnokságon meg tudta verni őt, valamint a szám korábbi világbajnoka, a portugál Fernando Pimenta is.

A gyorsasági szakágban idén ez lesz az egyetlen felnőtt nemzetközi verseny, 33 ország több mint 400 sportolója jelezte részvételét. A magyar csapat eredetileg 47 fős lett volna, de a kenus Balla Virágról szerdán reggel kiderült, hogy elkapta a koronavírust, majd elővigyázatosságból a legtöbb győri klubtársát is visszaléptették a viadaltól.

A járványügyi szabályok és korlátozások ellenére, illetve azok szigorú betartása mellett szurkolók is lehetnek a Maty-éren, de akik nem tudnak a helyszínen drukkolni, azok minden futamot követhetnek a rendezvény hivatalos honlapján. Szombaton és vasárnap délelőtt a döntőket az M4 Sport is élőben közvetíti.