Orwell új világa
Sok jel mutat arra, hogy a globalizmus végső célja egy Orwell-1984 típusú szuperbirodalom megvalósítása.A cikk eredetileg a gondola.hu oldalon jelent meg
Sok jel mutat arra, hogy a globalizmus végső célja egy Orwell-1984 típusú szuperbirodalom megvalósítása, amelynek minden egyes polgára folyamatos megfigyelés és ellenőrzés alatt áll. Ezt azonban a megvalósítandó új birodalom nem nyílt fizikai erőszakkal teszi, mint Orwell regényében, hanem a mesterséges intelligenciát is felhasználva elhiteti az állampolgárokkal, hogy mindez a javukat, jólétüket, kényelmüket, és biztonságukat szolgálja.
Akadhatnak persze, akik nem hajlandók „politikailag korrekt” módon gondolkodni, ezek felderítése és kiiktatása természetesen itt is a gondolatrendőrség feladata.
Lássuk, hogyan működik Orwell klasszikus birodalma, amelyet négy minisztérium irányít:
- Béke Minisztérium,
- Igazság Minisztérium,
- Szeretet Minisztérium,
- Bőség (Jólét) Minisztérium
A Béke Minisztérium feladata a háborús hisztériai folyamatos gerjesztése, és új háborúk előkészítése, hogy állandóan fenntartható legyen a rendkívüli (statáriális) állapot.
Az Igazság Minisztérium feladata a múlt folyamatos meghamísítása, módosítása, amelynek keretében akár az előző napi újsághíreket is át lehet írni, meg nem történtté lehet tenni korábbi eseményeket, eltüntetni létező személyeket, és ki lehet találni helyettük újakat. Feladata még a Minisztériumnak a nyelv folyamatos módosítása, nem kívánt szavak és fogalmak kiküszöbölése, amelyek használata a továbbiakban tilos. Mindenki köteles valóságként elfogadni a pillanatnyilag érvényes igazságot, és tilos használni olyan szavakat, kifejezéseket, amelyeket a Minisztérium nem létezőnek minősít. Aki a szabályokat megszegi, a rendszer ellenségeként üldözendő.
A Szeretet Minisztérium feladata a rendszer ellenségei iránti gyűlölet fenntartása, az emberek folyamatos megfigyelése, ellenőrzése, a szabálysértők felkutatása, megbüntetése, kiküszöbölése a társadalomból. Mindenkinek feljelentési kötelezettsége van, ha ilyen tevékenységet tapasztal. Akár óvodás gyerekek is feljelenthetik a szüleiket.
A Bőség Minisztérium feladata az emberek szegénységben tartása, hogy el legyenek foglalva mindennapi megélhetési gondokkal, és eszükbe se jusson fellázadni.
Orwell könyvében szó esik arról is, hogy mennyire lehet stabil és hosszú életű egy ilyen birodalom.
Megoldandó probléma ugyanis a generációváltás. A történelemben a hatalom gyakran leszármazás alapján öröklődött. Az ilyen rendszer azonban nem stabil.
Hosszú idejű stabilitás csak ideológiai alapon működő birodalom esetén lehetséges, ahol születési előjogok nélkül, tehetséges fiatalokból nevelik ki a generáció váltó elitet olyanokból, akik erkölcsi gátlások nélkül tökéletesen elfogadják a rendszert, képesek és hajlandók megtenni bármit (a legnagyobb gazemberséget is) a rendszer érdekében.
Orwell birodalmában a hatalom gyakorlása nyílt fizikai erőszakkal történik. Vajon megvalósítható-e totális hatalom erőszak nélkül, csupán az emberek megtévesztése és (a saját érdekükben történő) ellenőrzése által. A megoldás nem lehetetlen, de jelentős információ-technikai feltételeket követel.
A legfontosabb kulcskérdés az állampolgárok folyamatos megfigyelése, az élet minden területén.
És ez az egyik legnagyobb akadály. Orwell könyvében a főszereplők tragikus sorsát is az okozta, hogy szerettek volna maguknak egy picike magánéletet, néha pár napra, vagy legalább pár órára, ahol nem állnak megfigyelés alatt. Ráadásul megpróbáltak a saját eszükkel gondolkodni egy olyan világban, ahol a legnagyobb eretnekség a józan ész.
A megoldás kulcsa az, hogy el kell fogadtatni az emberekkel a folyamatos megfigyelhetőség állapotát, lehetőleg úgy, hogy ne tiltakozzanak, sőt örüljenek neki, hiszen mindez a javukat, a biztonságukat, a kényelmüket szolgálja.
Az egyik legfontosabb ellenőrizendő terület a pénzforgalom. Ehhez meg kell szüntetni a készpénzt, minden pénzügyet elektronikusan kell intézni. Így mindenkiről tudni lehet, hogy honnan származik a jövedelme, fizet-e adót, és mennyit, mi a kedvenc újságja, milyen az ideológiai érdeklődése stb. A rendszer ellenségeit pedig nem kell kivégezni, csupán le kell tiltani a bankszámlájukat.
Folyamatban van olyan fejlesztés is, hogy bankkártya és személy azonosító iratok helyett mindenkibe mikrochip lenne beültetve, amely szükség esetén központi elektronikus jellel akár le is nullázható.
Egy másik fontos terület a közvetlen emberi kapcsolatok kiküszöbölése. Mindenkit el kell látni okostelefonokkal, és akkor még az ünnepi családi ebéden sem beszélnek egymással a rokonok, hanem a kütyüjüket nyomogatva chatelnek egymással. Az is fontos, hogy az emberek az okostelefonjukra minél több applikációt töltsenek le, mert ezek használatának ellenőrzése további fontos információkat szolgáltathat a rendszer ellenségeinek a leleplezésére.
Meg kell szüntetni azt a gyakorlatot is, hogy ha felhívunk telefonon egy intézményt, akkor valaki szóba áll velünk. Helyette gépi hang mondja meg, hogy melyik gombot kell megnyomni, ha akarunk valamit. A gombnyomogatásainkat azután regisztrálni lehet, évek múlva is ellenőrizhető módon.
Azt a gyakorlatot is meg kell szüntetni, hogy ha valaki egy antikváriumban régi könyvek iránt érdeklődik, felírják az igényét, és ha kapható lesz, majd értesítik.
Helyette fel kell regisztrálni az antikvárium honlapjára, és ott jelenteni be az igényt. Ily módon utólag is meg lehet állapítani, hogy ki milyen régebbi (esetleg már betiltott) könyveket szeretett volna elolvasni.
További lehetőség az elektronikus levelezés (e-mail), valamint a közösségi fórumok (például Facebook) folyamatos figyelése, és az, hogy ki mikor milyen honlapon böngész, milyen híreket olvas, és kommentál.
Ki kell terjeszteni a kamerás megfigyelést nemcsak a közterekre, hanem a szállodákra és a lakásokra is, ezeket is fel kell szerelni éjjel-nappal automatikusan működő lehallgató készülékekkel. Elő kell írni ezeket minden lakás kötelező tartozékaként, és sem építési engedélyt, sem lakhatási engedélyt e nélkül kiadni nem lehet. Megfelelő propagandakampánnyal el kell hitetni az emberekkel, hogy mindez a javukat és a biztonságukat szolgálja.
Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén például utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
Ezek indokoltságához, a multimédiás technika lehetőségeit is felhasználva, el lehet érni, hogy az embereket egyfajta „virtuális valóság” vegye körül. Be lehet mutatni például a TV-ben olyan, hitelesnek látszó, de meg nem történt eseményeket, amelyek indokolttá teszik ilyen intézkedések bevezetését.
Nagyon sok kreatív ötlet merült már fel ezzel kapcsolatban. Egy időben szóba került marslakók inváziója ufók segítségével, valamint közeledő üstökös vagy kisbolygó becsapódás, ezek azonban nem érték el a megfelelő hatást. Ezek marketingje is viszonylag gyenge volt. Elég jól sikerült viszont a Covid járványfelturbózása, de ez sem tartott sokáig. Viszonylag stabil pánikkeltő módszernek bizonyult a közeledő klímakatasztrófa reklámozása, hatalmas média támogatással, de úgy tűnik, lassan ez is kezd kifulladni.
Aggódni persze nem kell, a globalista éceszgéberek nagyon kreatívak tudnak lenni, egy kis fantáziával erre még számos további lehetőség van.
Csakhogy van még egy probléma. Az állampolgárok megfigyelése korábban is működött, főleg háborús helyzetekben. Sikerült is sok millió órányi telefonbeszélgetést hangszalagokra rögzíteni, magánlevelekről fotómásolatokat készíteni, azonban nem volt annyi „humán” kapacitás, hogy ezt a hatalmas információtömeget feldolgozzák és elemezzék. Információ tehát lenne bőven, csak ember nincs elég, akik képesek mindezt értelmezni és felhasználni.
Itt kaphat szerepet a mesterséges intelligencia, az automatikus arc és beszéd felismerés, és a reménybeli hatalmas teljesítményű kvantumszámítógép. Aki ezeket birtokolja, gyakorolhatja a hatalmat.
Ne higgyük, hogy mindez csupán a lehetséges jövő.
Ez ugyanis már a jelen valósága, csak még nem vettük észre.