Fotó: MTI/AP/Tony Avelar
A Facebook dolgozói fényképezkednek a portál új nevével

„A Facebook a világtörténelem egyik leggyakrabban használt terméke (…), de ez egyre kevésbé foglalja magában mindazt, amit csinálunk” – fogalmazott Zuckerberg a Facebook Connectnek nevezett eseményen. Mintegy 80 perces beszédében az alapító azt is kifejtette: reméli, hogy hamarosan egy „metaverzumot” működtető vállalatként tekintenek majd rájuk.

Hirdetés

Az úgynevezett metaverzumban Zuckerberg szerint találkozik a fizikai és a digitális világ és „magával ragadó virtuális online élményt” nyújt majd a felhasználóknak. A terveik szerint a Facebook által gyártott úgynevezett VR-szemüvegekkel a felhasználók interakcióba léphetnek egymással akár egy játékban, akár a munkahelyükön.

Az amerikai sajtóban, köztük az Axios hírportálon megjelent értékelések szerint Zuckerberg nem véletlenül időzítette mostanra a bejelentést, ugyanis szándékában állhat elterelni a figyelmet a vállalat körül kialakult botrányról. A Facebook korábbi termékmenedzsere ugyanis egy október elején tartott szenátusi meghallgatáson azt állította: a Facebook és a tulajdonában lévő platformok ártanak a gyerekeknek, és elősegítik a társadalom polarizálódását az Egyesült Államokban, a cég vezetői pedig nem hajlandók változtatni, mert fontosabbnak tartják nyereségüket a biztonsággal szemben.

Frances Haugen kijelentette: bár a technológiai óriás tisztában van azzal, hogy egyes tizenévesek számára nyilvánvaló károkat okoz az Instagram, mégsem lép fel kellő mértékben ez ellen. A félretájékoztatásról és az online felületeken észlelt gyűlöletkeltésről azt mondta, hogy a Facebook és platformjai gyengítik a demokráciát.

A Facebook korábbi termékmenedzsere olyan – több tízezer oldalnyi – belső dokumentumokkal látta el az amerikai sajtót, amelyek állítása szerint bizonyítják, hogy az amerikai cég tisztában van a termékei által okozott károkkal.

Korábban írtuk