Mint ismeretes, Elon Musk Donald Trump amerikai elnök beiktatási ceremóniáján a szívére helyezte jobb kezét, majd kinyújtotta karját, miközben ezt mondta: „A szívem veletek van.” Calvin Robinson nemcsak Elon Musk fenti gesztusát, hanem szavait is szó szerint megismételte beszéde végén, amelyet a közönség nagy tapssal fogadott.

Hirdetés

Az anglikán egyház közleményben jelentette be Calvin Robinson eltávolítását, arra hivatkozva, hogy mozdulatát sokan náci tisztelgésként értelmezték. Az egyház elismerte, nem tudják pontosan megítélni a pap szándékát, de

„cselekedete kísérlet volt arra, hogy az amerikai politikai jobboldal bizonyos elemeinek kegyeit elnyerje az ellenzék provokálásával.”

Kijelentették, a gesztus és annak következményei ellentétesek az egyház értékeivel és elveivel. „Elítéljük a náci ideológiát és az antiszemitizmus minden formáját, és hisszük, hogy azok, akik utánozzák a náci tisztelgést akár viccként, akár az ellenfelek trollkodásának kísérleteként, bagatellizálják a holokauszt borzalmát, és csökkentik azok áldozatát, akik az elkövetők ellen harcoltak” – olvasható a közleményben.

Calvin Robinson az X nevű közösségi oldalon reagált a fentiekre, miszerint a karlendítést csak viccnek szánta.

– Csak hogy tisztázzuk: nem vagyok náci – kezdte a pap a bejegyzését, majd elmondta, a vicc célja az volt, hogy kigúnyolja a „hisztérikus liberálisokat”, akik Elont Muskot nácinak nevezték, amikor az amerikai elnök tanácsadója megmutatta a közönségnek, hogy a szíve velük van. Hangsúlyozta, beszédének kontextusa kulcsfontosságú, de az emberek figyelmen kívül hagyják, hogy megerősítsék saját előítéleteiket. Az atya elmondta, a brit stílusban előadott fanyar humorú cselekedetével nem a második világháborún viccelődött, és nem is tett hitet a Nemzetiszocialista Német Munkáspárt mellett. Hangsúlyozta, egy ilyen feltételezés tudatlan és rosszhiszemű. Kiemelte, hogy a reakciók nagyon beszédesek: azok, akik megértették, ünnepelték, míg azok, akik nem akarták megérteni, hevesen ellenezték, és új csatornát találtak gyűlöletük kifejezésére. Roberts atya hozzátette, hogy ezek az emberek az imáiban maradnak, és kívánja, hogy az Úr tegye szelídebbé a szívüket.

– Ne hagyd, hogy a liberálisok eltereljék a figyelmet az igazi kérdésről, a gyermekgyilkosságról – hívta fel a figyelmet, majd az alábbi költői kérdést tette fel: „Lehet, hogy a viccem durva volt, de kérlek, fontold meg, hogy a rá adott válaszok arányosak-e?”

Calvin Robinson korábban is nyíltan kifejezte konzervatív nézeteit, kritizálta a liberális politikai irányelveket. Szerinte Angliában korlátozzák a szólásszabadságot, felszólalt az ország abortuszpárti politikája és iszlamizációja ellen, ellenezte a melegházasságokat, a multikulturalizmust és a tömeges migrációt, valamint kifejezte ellenérzését a Black Lives Matter mozgalommal és a kritikai fajelmélettel szemben is. Az anglikán egyház már korábban is figyelmeztette Robinsont a szerintük provokatív megnyilatkozásai miatt, ez a fenti incidens volt az utolsó csepp a pohárban.

Korábban írtuk