Vizsgálatot indított az EP azon képviselők ellen, akik Moszkvában jártak
Az Európai Parlament vizsgálatot indított egy képviselőcsoport moszkvai látogatása után – közölte a ciprusi képviselő, videoblogger Fidiasz Panajotu az X közösségi oldalon.„El kell mondanom, hogy az Európai Parlament egyáltalán nem örült a moszkvai látogatásunknak, amelyen más európai parlamenti képviselőkkel együtt vettünk részt, és már vizsgálatot indított ellenünk” – mondta a videóban.
Az öt európai parlamenti képviselő Szlovákiából, Németországból, Csehországból, illetve Ciprusról érkezett Moszkvába, hogy kinyilvánítsák nemtetszésüket az Európai Unió és az Európai Parlament Oroszországgal kapcsolatos politikájával kapcsolatban. Találkoztak Vjacseszlav Vologyinnal, az Állami Duma elnökével és más politikusokkal is.
Why I Went to Russia pic.twitter.com/9RFlHOlEoy
— Fidias Panayiotou (@Fidias0) May 12, 2025
Panajotu szerint ő és kollégái azért látogattak Oroszországba, mert elegük van abból, hogy az Európai Parlament három év alatt semmit sem tett az ukrajnai konfliktus megoldása érdekében, csak fegyvereket és pénzt küld Kijevnek.
„Most kell megkezdenünk a tárgyalásokat, ez lesz az első lépés, és remélem, mindannyian nyomást fogunk gyakorolni európai politikusainkra, hogy változtassák meg álláspontjukat” – hangsúlyozta az európai parlamenti képviselő.
Egy másik videóban kijelentette, hogy álláspontja az ukrajnai konfliktusban mindig is nagyon egyértelmű volt: az EU-nak nem a Kijevnek nyújtott katonai segítségre kell összpontosítania, hanem a diplomáciára.
„Tényleg hiszem, hogy az EU-nak béketeremtőnek kell lennie. […] Ezért nem akarok olyan lenni, mint sok politikus, aki csak beszél, de nem cselekszik. Úgy döntöttem, hogy tettekre váltom a gondolataimat” – jelentette ki a blogger.
A 25 éves Panajotu Cipruson népszerű blogger. Az európai parlamenti választásokon 19,4 százalékot kapott, és Cipruson a harmadik lett. Megválasztását nagy meglepetésnek nevezték.
Az Európai Parlamentben a nyugalom megzavarójaként tartják számon. Videót tett közzé az európai parlamenti képviselők fizetéséről, juttatásairól és kedvezményeiről, felmérést szervezett, amely résztvevőinek kétharmada ellenezte Ursula von der Leyen kinevezését az Európai Bizottság elnökévé és közvetlen demokrácia bevezetését szorgalmazta az EU-ban.