Fotó: ShutterStock/Jan Willem van Hofwegen
Hirdetés

Hozzátette: ez nemcsak Kuba jogos követelése, hanem a nemzetközi közösség általános elvárása is.

A szóvivő annak kapcsán szólalt meg a témában, hogy Donald Trump amerikai elnök hétfőn memorandumot írt alá az Egyesült Államok Kuba-politikájának szigorításáról, amely a korábbi, keményebb irányvonalhoz való visszatérést vetíti előre.

Mao Ning hangsúlyozta: Kína határozottan támogatja, hogy Kuba a saját nemzeti adottságainak megfelelő fejlődési pályát kövesse, és elutasítja, hogy az Egyesült Államok „az úgynevezett szabadság és demokrácia nevében egyoldalú szankciókat alkalmazzon”.

A szóvivő hozzátette: az Egyesült Államok több mint hat évtizede érvényben lévő blokádja és jogellenes szankciói súlyosan sértették Kuba szuverenitását, valamint a kubai nép megélhetéshez és fejlődéshez való jogát, ami komoly humanitárius következményekkel járt.