Zelenszkij a közös fegyvergyártásról tárgyalt Trump különmegbízottjával
Oroszország elleni további szankciókról és a közös fegyvergyártás kialakításáról tárgyalt Keith Kelloggal, az amerikai elnök ukrán és orosz ügyekért felelős különmegbízottjával – közölte csütörtökön este Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Világ
/
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/vilag/zelenszkij-a-kozos-fegyvergyartasrol-targyalt-trump-kulonmegbizottjaval-1055943/
„Az együttműködés különböző irányairól beszélgettünk – arról, hogyan lehet valódi békét elérni és garantálni Ukrajna biztonságát” – írta Zelenszkij a Telegramon.
Hirdetés
Az ukrán elnök közlése szerint a megbeszéléseken egyebek között szót ejtettek a drónok és fegyverek közös gyártására vonatkozó szilárd kétoldalú megállapodásokról is, amelyeket Amerikának javasoltak. Hozzátette, hogy számítanak az Egyesült Államok pozitív reakciójára.
Közölte azt is, hogy megvitatták a további nyomásgyakorlást Oroszországra, és hogy mit tehetünk partnereinkkel együtt a vám- és szankciópolitikában annak érdekében, hogy minél hamarabb találkozhassunk vezetői szinten, és véget vethessünk ennek a háborúnak.
Kapcsolódó cikkünk
Hirdetés
Hirdetés
