Bronzérmes a magyar vegyes váltó!
A magyar staféta bronzérmet szerzett a 4x1500 méteres vegyes váltók versenyében a nyíltvízi úszók szardíniai Golfo Aranciban zajló világkupa-viadalán.
Sport
/
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/sport/bronzermes-a-magyar-vegyes-valto-2-1071944/
A magyar csapatból elsőként a mindössze 16 éves, pályafutása első felnőtt világkupa-versenyén szereplő Nagy Napsugár ugrott vízbe, őt a nyolcadik helyen váltotta Mihályvári-Farkas Viktória. Az idén 10 kilométeren Európa-bajnok úszót a pénteken az olimpiai távon győztes Betlehem Dávid váltotta a hetedik helyen, és remek úszással az ötödik pozícióban adta át a stafétát az olimpiai bajnok Rasovszky Kristófnak.
Hirdetés
A klasszis ledolgozta 17 másodperces hátrányát és a célegyenesbe elsőként fordult, de a franciák és olaszok záró embere végül lehajrázta, így a magyar váltó harmadikként csapott célba.

Nagy Napsugár a nõi 400 méteres gyorsúszás elõfutamában a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben 2023. december 10-én.
Fotó: MTI/Kovács Tamás
Kapcsolódó cikkünk
Hirdetés
Hirdetés
