Szárad a Tisza: rohamléptekben tűnnek el a szigetek az egyik vármegyében
A Magyar Nemzet sorozata bemutatta egy-egy vármegyében a Tisza-szigetek állapotát belsős és a nyilvánosan elérhető információk alapján. A cikksorozat utolsó részében Zala vármegyét vették górcső alá.Mindössze hat Tisza-sziget van Zala vármegyében a hivatalos nyilvántartás szerint. Ezeknek a fele azonban az elmúlt időszakban vagy felfüggesztette működését, vagy pedig inaktívvá vált. Így pedig több mint 80 ezer emberre jut egyetlen csoportosulás a vármegyében.
Ennél is megdöbbentőbb, hogy egy 2024. novemberi írásból, amelyben az adatszivárgási botrányban érintett Gyuk Zsolt, a Tisza Párt Zala vármegyei szervezője is nyilatkozik, kiderült, hogy Zala vármegyében a Tisza Pártnak nincs tagsága, csak Tisza-szigetek vannak, összesen tizennégy. Vagyis nagyjából egy évvel ezelőtt a most regisztrált szigeteknek még a sokszorosa volt Zala vármegyében – írja a Magyar Nemzet.
A vármegyében volt képviselőjelölt-jelölt az adatbotrányban érintett Gyuk Zsolt is. A párt informatikusa és koordinátora a Zalaegerszeg-központú Zala vármegyei 1-es körzetben indult, sikertelenül, miközben szerepet játszott a Tisza Világ alkalmazás fejlesztésében és tesztelésében, amelyből mintegy kétszázezer magyar ember adata szivárgott ki.
A botrány nyomán a rendőrség vizsgálatot indított. Mindezek után a választók bizalmáért szállt ringbe a Tisza politikusa. A jelenség arra utal, hogy a Tisza Párt súlyos káderhiánnyal küzd.
Mint ismert, a Tisza-szigetek egy része azt követően vált inaktívvá, hogy kiderült, a Zala vármegyei 2. számú választókerület, vagyis Keszthely, ahol a korábbi SZDSZ-es helyi kiskirály, az 1998-as országgyűlési választásokon hatalmasat bukott Vértes Árpád lánya volt az egyik előválasztási jelölt.
Vértes Erzsébet jelenleg független önkormányzati képviselő a fürdővárosban és business health coachként is dolgozik. Korábban többször is megjelent Magyar Péter kampányeseményein, július 28-án például a Tisza-elnök mellett ült az aktuális országjárás hévízi állomásán tartott fórumon. Az itt elmondott beszéde elején Magyar Péter magát Vértes Árpádot is méltatta, mondván, talán ő a legnagyobb fradista a földtekén, és még a házukba is elment, hogy személyesen egyeztessenek.
Vértes Árpád 1964-től a hévízi Piroska Étterem és Panzió, illetve két húsbolt tulajdonosa. Politizálni csak 30 évvel később kezdett: 1994-ben polgármesternek választották Hévízen és egészen 2010-ig, a baloldal bukásáig a település élén maradt. A politikus tehát 16 évig vezette Hévíz városát, amit saját véleménye szerint olyan jól csinált, hogy 2010-ben négymillió forint jutalmat szavazott meg magának.
A hévízi választók ezt nem így gondolták, ugyanis leváltották a politikust a város éléről és a Fidesz–KDNP jelöltjét választották polgármesternek. Vértes Árpád balliberális beágyazottságát legjobban az mutatja, hogy 1998-ban az SZDSZ egyéni országgyűlési képviselőjelöltje volt a keszthelyi választókerületben, de óriásit bukott: az első fordulóban elért 17,77 százalék után a másodikban már csak 10,3 százalékot kapott.
