Fotó: shutterstock.com, illusztráció

Hozzátette: Olaszországba évente 150-200 ezer migráns érkezett, egy részük továbbment ugyan Nyugat-Európába, de mára több százezer illegális bevándorló gyűlt fel a mediterrán országban. Az új baloldali koalíció ismét beengedné a migránsokat – folytatta -, az embercsempészek és a jogvédők pedig percre pontosan ismerik mikor, hol erősödnek meg a bevándorláspárti erők, hol nyílnak meg az utak. Líbia partjainál sok százezren várnak arra, hogy Olaszországba induljanak, az afrikai ország déli határainál pedig már milliónyi Európába induló torlódott fel. Ha pedig a tengeren megindulnak a migránsok, a szárazföldi útvonalak is megélénkülnek – figyelmeztetett a szakértő.

Az érkezők kilencven százaléka gazdasági migráns. Többen felmelegítenék a migránskvótákat, holott ez az elosztási mechanizmus korábban sem működött, Európa nagy részén pedig már nem szeretnének újabb migránsokat látni – közölte meg Horváth József.


Szakértő: Európában nem várhatók nagyobb merényletek

Európában nem várhatók nagyobb, terrorszervezetek által előkészített merényletek – mondta Kis-Benedek József nemzetbiztonsági szakértő az M1 aktuális csatornán vasárnap.

Az elmúlt egy-két évben csökkent a terrortámadások száma, és jellemzően egyéni akciók voltak. Az al-Kaida „leányvállalatait” átvette az Iszlám Állam (ISIS) terrorszervezet. Az al-Kaida már főleg az ideológiával foglalkozik, az ISIS-ben pedig folyik a harc a hatalomért, valamint a vita arról, hogy hol, milyen támadásokat hajtsanak végre. Európában ugyanakkor megerősödtek a rendvédelmi szervezetek és hatékonyabb lett az együttműködésük – mondta a szakértő.

Nagyobb kockázatot Nyugat-Európában a válságövezetekből visszatérő harcosok jelentenek – fűzte hozzá.

Kis-Benedek József kitért arra is, hogy a török elnökkel meg kell állapodni a migránsok további feltartóztatásáról, de erre jók az esélyek, mivel Törökországnak nagy szüksége van az európai gazdasági kapcsolatokra.