Fotó: koronavirus.gov.hu
Hirdetés

A kormányzati portálon azt írták: újabb magyar állampolgároknál mutatták ki a koronavírus-fertőzést. Az elhunytak száma 425-re emelkedett. 1007-en már gyógyultan távoztak a kórházból.

Az aktív fertőzöttek száma 1881-re csökkent. Az aktív fertőzöttek 60 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 56 százaléka budapesti vagy Pest megyei.

Jelenleg 746 koronavírusos beteget ápolnak kórházban és 45-en vannak lélegeztetőgépen.

Korábban írtuk

Az oldal adatai szerint 11 016-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 114 719.

Kiemelték: a védekezés második szakaszában vagyunk. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet és továbbra is elkerüljék a járvány „berobbanását”. Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont új szabályok léptek életbe. Az egész országban továbbra is fontos a másfél méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.

Az időseket továbbra is arra kérik, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonukat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra látogassák – tették hozzá.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1595 ember) és Pest megyében (445) van a legtöbb fertőzött.

Ezt követi Fejér megye (338), Zala megye (175), Komárom-Esztergom megye (174) és Csongrád megye (108).

Vas megyében (14) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

Az elmúlt egy héten fokozatosan csökkent a kórházban ápolt koronavírusos betegek száma
Az elmúlt egy héten fokozatosan csökkent a kórházban ápoltak száma – közölte a koronavirus.gov.hu hétfő este.
A kormányzati honlapon közzétett információk szerint az április közepi szintre csökkent a kórházban ápolt koronavírusos betegek száma. A legutóbbi adatok szerint 782 embert ápolnak kórházban, közülük jelenleg 42-en vannak lélegeztetőgépen. A tapasztalatok szerint az enyhe tüneteket mutató betegek egy-két hét alatt, a súlyosabb tüneteket mutatók több hét alatt gyógyulnak meg a kórházban.
Kiemelték: a fertőzések számának csökkenésével elindul a felkészülés az egészségügyi ellátások fokozatos újranyitására is. Ez több ütemben történik. Elsőként az egészségügyi alapellátás, a háziorvosok, a fogorvosok, valamint a járóbeteg-szakrendelők nyitották meg újra szolgáltatásaikat, de még csökkentett üzemmódban és fokozott óvintézkedések mellett.
A kórházak is készülnek a fokozatos újranyitásra, épp ezt szolgálja a „régi-új” beutalási rend is – miszerint két kiemelt budapesti kórházba szállítják az új, súlyos koronavírusos betegeket -, amely képes tehermentesíteni több kórházat, hogy minél előbb elkezdődhessenek a járvány miatt elhalasztott vizsgálatok, kezelések.
Hozzátették: emellett természetesen fenn kell tartani a járványügyi készültséget, hogy a kórházak szükség esetén – egy újabb betegszám-emelkedés esetén is – képesek legyenek a koronavírusos betegek tömeges fogadására és ellátására.
„A járvány alakulása biztató, eddig sikerült alacsonyan tartani a fertőzöttek számát” – fogalmaztak. Ugyanakkor megjegyezték: a május 4-én vidéken életbe lépett új szabályok járványügyi hatását fokozottan figyelik mind a fertőzöttek, mind a kórházi ápolásra szorulók tekintetében.
Jelezték azt is, hogy május 8-án a kórházban ápoltakról közölt adat téves kórházi adatszolgáltatás miatt nem volt pontos. „A hibás adatot közlő kórház utólag korrigálta az adatot, eszerint helyesbítjük mi is ezúton az aznapi adatot” – írták. Május 8-án, pénteken 1132 kórházban ápolt betegről adott számot a honlap, a javított adat 891.

MTI