Fotó: Shutterstock/Sakala
Hirdetés

A Novus nevű közvéleménykutató szerint a svédek 63 százaléka kevesebb migránst akar az országban tudni, mint tavaly, amikor közel 22 ezer menedékkérőnek nyújtottak letelepedési lehetőséget – írja a Breitbart.

Az eredmény 7 százalékot változott a tavalyi Novus-felméréshez képest, akkor a lakosság 56 százaléka sokallta az érkező migránsok számát. A kutatásból az is kitűnik, hogy csupán 8 százalékuk telepítene be többet, 19 százalék pedig megelégedne ugyanazokkal a számokkal, mint egy évvel ezelőtt.

A Novus azt is megkérdezte a svédektől, hogy az országnak vajon szüksége lenne-e egy éves limitre, amelyben korlátozzák, hány menedékkérőt tudnának befogadni.
29 százalék nem tudott választ adni a kérdésre, 28 százalék 10 ezer alatt szabta meg ezt a számot, 16 százaléka az állampolgároknak azt válaszolta, egyáltalán ne fogadjanak be migránsokat, míg 11 százalékuk szerint nem kell ennek korlátot szabni, jöjjenek, ahányan csak akarnak.

Az eredmények napokkal azután kerültek nyilvánosságra, hogy Stefan Löfven svéd miniszterelnök visszautasította a felső korlát lehetőségét, mivel az szerinte sértené a menedékkérők érdekeit.

Svédországban jelenleg is vita van a menekültügyi politikával kapcsolatban, a helyi jobboldal komoly szigorításokat követel, míg a Zöld Párt azzal fenyegetett, hogy kilépnek a kormányból, ha bármilyen kedvezőtlen, „igazságtalan szigorítást” lépést vezetnek be.

Svédország 2010 és 2019 között nagyjából 1,2 millió migránsnak adott otthont.

Korábban írtuk