Fotó: YouTube.com (képernyőfotó)
Hirdetés

„Gyurcsány Ferencnek meglehetősen jól fialt az értékpapír megtakarítása, amely egy év alatt 734 millióról közel 823 millió forintra nőtt. A 89 millió forintos tavalyi növekmény még a 2019 és 2020 között elkönyvelt, 75 millió forintos gyarapodásnál is jóval több” – írja a lap az ellenzék vezetőjének vagyonnyilatkozata kapcsán.

„A DK elnöke számláján jelenleg csak 2,5 millió forint van a tavalyi 3,7 milliós összeghez képest. A vagyonnyilatkozat szerint a baloldal vezérének valamelyest nőtt a banki hitele, amely egyik évről a másikra 56-ról 58 millió forintra emelkedett. Gyurcsány korábbi, 150 millió forintos értékpapír fedezetű hitele közel a másfélszeresére – 214 millióra – duzzadt. 2020-ban az Altus sem hozott olyan jól a konyhára: míg 2019-ben 238, 2020-ban a DK-s pártvezér 55 milliót vehetett ki a cégből osztalékként. Gépjármű továbbra sincs a nevén.”

Hová tűnt Gyurcsány Ferenc vagyona?

„Már tavaly is lehetett arról olvasni, hogy a Gyurcsány-család vagyona jelentősen megcsappant az elmúlt években, ugyanis a sokat emlegetett Altus Portfólió Kft. mára teljesen kiürült, viszont a DK elnök vagyonnyilatkozataiban ennek nyoma sincs. Az elmúlt években több mint 2,1 milliárd forintot vett ki a cégéből, ugyanakkor a saját vagyona csupán 198 millió forinttal növekedett 2016 óta. Adódik a kérdés: mire költötték a fennmaradó 1,9 milliárd forintot?” – teszi fel a kérdést cikkében a Magyar Nemzet.

A teljes írás ITT olvasható.

Tóth Bertalan, az MSZP társelnöke több pécsi ingatlanban meglévő tulajdonrésze mellé megszerezte egy 154 négyzetméteres pécsi családi ház felének is a tulajdonosi jogait. A Magyar Nemzet azt írja: mindezek mellett egy közel háromezer négyzetméteres erdő felét birtokolja Nagykozáriban, van egy hárommillió forint névértékű életbiztosítása, a más szerződés alapján fennálló pénzkövetelése pedig a 2019-es hétmillióról 2020-ban 7,7 millióra emelkedett.

„A háromgyermekes szocialista társelnök tavaly nyáron tízmillió forint otthonteremtési támogatást kért és kapott a magyar államtól, és továbbra is egy Volkswagen Saran gépkocsit bérel” – áll a cikkben.

„Az MSZP női társelnöke, Kunhalmi Ágnes tulajdonosa egy XIII. kerületi, 57 négyzetméteres lakóháznak, ebben nincs változás a tavalyi vagyonnyilatkozatához képest, mint ahogy abban sem, hogy egy 2018-ban vásárolt Opel Astra tulajdonosa. A szocialista politikusnak a 2019-ben fennálló két és fél millió forintos, pénzintézettel szembeni tartozása sem változott, 2020-ra vonatkozóan is ugyanekkora összeget tüntetett fel a dokumentumban.”

Szabó Tímea, a Karácsony-féle Párbeszéd társelnöke továbbra is tulajdonosa egy 72 és egy 86 négyzetméteres III. kerületi lakásnak. A politikus a hitelintézettel szembeni tartozását 8,3 millió forintról 7,3 millióra csökkentette, magánszemélyekkel szembeni négymilliós tartozása megszűnt.

Korábban írtuk

„Jakab Péter, a Jobbik elnöke tavaly óta nulláról 4,1 millió forintra növelte a készpénzállományát, ezen felül továbbra is ötvenszázalékos tulajdonos abban a miskolci 106 négyzetméteres lakásban, melyet 2017-ben vásároltak” – írja a Magyar Nemzet. „A Jobbik miniszterelnök-jelöltjének nincs autója vagy más ingósága. Hiteltartozását valamelyest csökkentette: a tavalyi tízmillió forintos adósság mára kilencre apadt. Érdekesség, hogy Jakab vagyonnyilatkozatában az sem szerepel, hogy mi a civil foglalkozása, mellyel kapcsolatban a képviselőknek azt is jelölniük kell, hogy szüneteltetik vagy politikusként is gyakorolják-e azt. Az Országgyűléstől kapott juttatásból három irodát bérel.”

„Hadházy Ákos visszafizette a hiteltartozása felét, így a tavalyi 22 millió forint helyett idén már csak 11 millió forint adóssága van” – derül ki a napilap cikkéből.

A Magyar Nemzet szerint a független képviselő eladta az egyik tulajdonában lévő szekszárdi ingatlanát is, de állítása szerint a tulajdoni lapon ezt még nem vezették át. Hozzáteszik: Hadházy továbbra is ügyvezető a családi cégben, de a tulajdoni érdekeltség aránya 35-ről 25 százalékra csökkent. Megtartotta az ötezer négyzetméteres szőlőjét, ahogyan másik szekszárdi lakását is. A 2018-ban szerzett, 140 négyzetméteres ingatlanban továbbra is ötvenszázalékos tulajdona van.

„Érdekesség, hogy Hadházy Ákos az ajándékozás résznél tüntette fel azokat a bírságokat, melyeket Kövér László házelnök szabott ki rá tavaly.”

„Ebből az 5,2 milliós büntetést nevesítette, mert a többi összeg nem haladta meg a bevallásköteles mértéket. A képviselő arra utalhatott az ajándék rubrika bejelölésével, hogy a botrányos akciói után nem maga fizette be a büntetést, hanem követőitől kalapozta össze a kirótt összeget” – írja a Magyar Nemzet.

Kilencmillió forintnyi állampapírt vásárolt tavaly óta Dúró Dóra. A Mi Hazánk elnökhelyettese emellett továbbra is egy budaörsi ingatlan tulajdonosa ötven százalékban, továbbá egy családi Citroen gépkocsi szerepel a vagyonnyilatkozatában, amelyben jelentősebb vagyontárgyként jelölte meg a kétezres példányszámú könyvgyűjteményét.

A politikusok vagyoni helyzetének változásáról itt olvashat bővebben.