A World Health Organization (WHO) európai regionális igazgatója nagyra becsülte a magyar segítőkészséget a környező…

Posted by Emberi Erőforrások Minisztériuma on Saturday, May 1, 2021
Hirdetés

Az emberi erőforrások minisztere, Prof. Dr. Kásler Miklós tájékoztatást adott az Életközelben című Facebook-videósorozatában a WHO európai regionális igazgatójával történt találkozó részleteiről és arról, hogy Magyarország csatlakozott az Immunizációs Agenda 2030 elnevezésű nemzetközi programhoz. Továbbá elmondta, hogy elkészült az a szakmai irányelv, amely a gyermekkori diabetes diagnosztikai és kezelési sorrendjét tartalmazza – tudatta közleményben az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).

A miniszter a WHO európai regionális igazgatójával történt találkozóról elmondta: Hans Kluge rendkívüli teljesítménynek nevezte a vakcinák beszerzésének tempóját és önmagában azt a döntést, hogy Magyarország ezen a területen lépett.

A WHO európai regionális igazgató nagyra becsülte a környező országok nyújtott segítséget – tette hozzá a miniszter.

Mint ismeretes, Magyarország Szerbiának és Montenegróinak is segítséget nyújtott a koronavírus-járványban.

Korábban írtuk

A megbeszélésen szóba került a hazai alapellátás rendkívüli módon történt megerősítése, az öt nemzeti egészségügyi program, ami most már a járványügyi 6. programmal kiegészült, illetve a Közép- és Kelet-Európai Onkológiai Akadémia nemzetközi jelentőségéről is ejtettek szót.

A belga szakember ezeket úttörőnek és rendkívül nagy jelentőségűnek tartja – tudatták.

Prof. Dr. Kásler Miklós azt is közölte, hogy Magyarország csatlakozott az Immunizációs Agenda 2030 elnevezésű nemzetközi programhoz. Ezt azért tettük, mert az oltásoknak rendkívüli a jelentősége. Magyarország az oltások tekintetében világhatalom. 13 kötelező oltás van, ami sehol a világon nincs – ismertették.

Magyar emberek millióit mentettük meg az elmúlt évtizedekben, és ez a program nem ér véget, hiszen a kislányokat érintő HPV ellenes vakcináció elindult 2-3 éve, és 1 évvel ezelőtt kiterjesztettük a fiúkra is – mondta a miniszter.

Az Immunizációs Agenda 2030 jövőbe mutató program, mert nem lehet kizárni azt sem, hogy újabb és újabb járványok jelentkeznek. Erre az országnak fel kell, hogy készülnie – tette hozzá.

Szakmai irányelvben rögzített a gyermekkori diabetes kezelési és diagnosztikai sorrendje. A tárcavezető kezdeményezte a gyermekkori diabétesz kezeléséről szóló szakmai irányelv elkészítését, amely hiánypótló lenne. Prof. Dr. Kásler Miklós részleteiben adott tájékoztatást, miszerint: összeállítottuk ennek a betegségcsoportnak a teljes kezelési és diagnosztikai sorrendjét.

A gyermekkori diabétesz kezeléséről közölte: 3800 gyermek az 1-es típusú és 400-700 gyermek a 2-es típusú cukorbetegek csoportjába tartozik.

A diabétesznek különös jelentősége van. A pandémia kiválóan bizonyította azt, hogy a magas vérnyomás, cukorbetegség, túlsúly, daganatos betegségek, immunhiányos állapotok mennyivel rontják a beteg esélyeit – hangsúlyozta a miniszter.