A magyar keretből Kovacsics Anikó, Bíró Blanka, Szemerey Zsófia, Kljuber Katrin, Csapó Kyra, Faluvégi Dorottya, Helembai Fanny és Fodor Csenge hiányzott, Szöllősi-Zácsik Szandra pedig nem lépett pályára.

Hirdetés

A portugálok egyszer vezettek az egész mérkőzésen, a nyolcadik percben 3:2-nél, azt követően viszont Janurik Kinga védéseire alapozva hatékony támadójátékkal elléptek a vendégek, és a meccs negyedénél már 8:4-es előnyben voltak. Némileg hullámzó volt a magyarok játéka, bár a védekezés remekül működött, a támadások néha akadoztak, ennek ellenére magabiztosan, 14:9-re vezetett a csapat a szünetben.

A második félidőben is kiegyensúlyozottan kézilabdáztak a vendégek, a portugál csapatban nem volt átütőerő a felzárkózáshoz, ráadásul nem is céloztak pontosan. Bár létszámfölényes támadójátékkal is próbálkoztak, az üresen hagyott kaput kihasználva a magyar együttes labdaszerzések után tíz gólra növelte a különbséget (13:23). A játék képe a hajrában sem változott, így a magyarok a vártnál is simábban győztek.

Kuczora Csenge hét, Kovács Anett öt góllal, Janurik Kinga 14 védéssel járult hozzá a sikerhez. A két csapat ötödik egymás elleni mérkőzésén az ötödik magyar siker született.

A magyar együttes vasárnap 14.45-től Győrben a pont nélkül álló szlovákok ellen zárja a selejtezősorozatot, annak a meccsnek a csoportelsőség lesz a tétje a házigazdák számára.

A kontinenstornán 16 csapat szerepel majd, a három házigazda mellett a címvédő Norvégia is tagja már a mezőnynek. Az észak-macedóniai mérkőzéseket Szkopjéban, a montenegrói találkozókat Podgoricában, a szlovéniai meccseket Ljubljana mellett Celjében játsszák majd.

Ez lesz a 15. női Európa-bajnokság. A magyar válogatott minden alkalommal ott volt a mezőnyben, legjobb eredménye a 2000-es aranyérem, a legrosszabb pedig a 2016-os 12. helyezés.

Korábban írtuk