Fotó: Vermes Tibor/Demokrata
Hirdetés

A portál azt írja: a Szentatya útja világosan bizonyította a nagyvilág előtt, hogy egyrészt hazánk minden zökkenő nélkül képes egy ilyen rendezvényt megtartani, másrészt pedig az egész világ láthatta, hogy azokból a baloldali rágalmakból egyetlen szó sem igaz, amelyeket a különféle hazai és külföldi médiumok a nap huszonnégy órájában szajkóznak Magyarországról. Ezeknek a rágalmaknak az egyik legfontosabb eleme, hogy itthon súlyos retorziók érik a menekülteket, valamint a hazai kisebbségeket, köztük leginkább a cigányságot.

„Ferenc pápa személyes részvétele, és az egész világ előtt hallható tanúságtételek szerencsére ezeket a bődületes hazugságokat porrá zúzták” – olvasható az Origón.

A katolikus egyház feje látogatásának második napján az Árpád-házi Szent Erzsébet templomban találkozott menekültekkel. Itt többek között a Szentatya köszönetet mondott az ukrajnai menekültek befogadásáért is, amelyet szavai szerint nemcsak nagylelkűen, de lelkesen is végeztek a magyarok.

– Meghatódva hallgattam Oleg és családja vallomását. Oleg felidézte azt a meleg fogadtatást, amelyben évekkel ezelőtt Magyarországon része volt, amikor szakácsként itt dolgozott.

Ennek az élménynek az emléke arra bátorította, hogy családjával együtt elinduljon, és ide, Budapestre jöjjön, ahol nagylelkű vendégszeretetre talált – fogalmazott.

Szintén az Árpád-házi Szent Erzsébet templomban hangzott el az a tanúságtétel, amelyben a Máriapócson élő roma asszony, Fürtösné Kanalas Brigitta számolt be arról, hogyan segítette őt nehéz helyzetében a görögkatolikus egyház, munkát és otthont biztosítva neki és gyermekeinek.

Korábban írtuk

A Szentatya köszönetet mondott Brigitta vallomáséért, akinek rengeteg megpróbáltatásban, kemény munkában volt része, hogy boldoguljon. A pápa előtt felszólaló asszonynak a legdrámaibb pillanatban segítségére sietett az Úr. Ő ugyanakkor – mutatott rá – aligha úgy érkezik, hogy a magasból megoldja a problémáinkat, hanem gyöngédségének ölelésével közeledik együttérzést ébresztve a testvérekben, akik észreveszik a szükséget, és nem maradnak közömbösek.

Brigitta elmondta: az Úr közelségének megtapasztalását a görögkatolikus egyháznak köszönheti, annak a sok embernek, akik mindent megtettek, hogy segítsék, bátorítsák, munkát találjanak neki, támogassák anyagi szükségében és a hit útján.

Ferenc pápa a magyarországi szolidaritás más kifejeződései mellett is egyértelműen pozitívan nyilatkozott. Miután megbeszélést folytatott Novák Katalin köztársasági elnökkel és Orbán Viktor miniszterelnökkel, azt mondta, hogy az Alaptörvénynek az a szakasza, amely kimondja, hogy „valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét”, a magyar életszentség történetének folytatására utal.

Ferenc pápa ezt követően köszönetet mondott az ország vezetőinek a keresztény értékek által inspirált karitatív és oktatási intézmények támogatásáért, valamint a világban, különösen is a Szíriában és Libanonban élő keresztényeknek nyújtott konkrét segítségért.

Ki kell emelni, írja az Origo, hogy a magyar kormány és a Vatikán ugyanúgy a békéért küzd,

nem véletlen, hogy a pápa éppen budapesti látogatása után hirdetett békemissziót.

Ebben megerősítette az Orbán Viktorral folytatott találkozója is.

Úgy vélem, békét csakis a csatornák megnyitásával lehet kötni. Sosem lehet békét elérni elzárkózás útján – fogalmazott a pápa, teljes mértékben egyetértve a magyar állásponttal.

„Ferenc pápa tehát megerősítette, hogy egyetlen olyan baloldali hazugság sem igaz a magyarokról, amit a nyugati propagandagyárak napi szinten állítanak elő. Rómába hazatérve a következőket mondta a katolikus egyház feje: nem változott meg a magyarokról kialakított képe, sőt a mostani látogatás tovább gazdagította azt. Megjegyezte, az általa ismert magyarok, még az egyszerűbb emberek is, nagy műveltséggel bírtak” – írja az Origo, amelynek teljes cikke ITT olvasható.