Nézzetek ki az ablakon! A Jóisten velünk van! Szépen süt a nap! Jönnek az ország és a Kárpát-medence minden részéből, hát persze, hogy MI IS OTT LESZÜNK!!

Ne feledjük:

„ Vermet ástak nekem, de ők maguk estek bele.”

zsoltárok könyve 56.zs.

„ Istenben bízom, nem félek; ember mit árthat nekem ? ”

zsoltárok könyve 56. 12. Zs. (Károli Gáspár fordításában)

Agonás Pál


Köszönet a szervezőknek! Nagyon örülünk, hogy tehetünk valamit hazánkért! Nehéz volt tehetetlenül, tétlen ülni és várni, hogy most mi lesz?!

Benedek Elek szelíd intelme mindannyiunknak szól. Az önző közömbösnek éppúgy, mint a tettrekész, közösségért dolgozni akarónak. Az utolsó mondat második fele pedig azoknak, akik megfeledkeztek arról, hogy hazájukat és nemzetüket képviselni, annak boldogulásáért dolgozni küldte őket a magyar nép oda, ahol most vannak.

„…Ha csak magadra gondolsz, ha csak a magad sebe fáj, menj a rengeteg erdő mélyébe, lakjál a vadak s ne az emberek között. Élj vad gyümölcsön, sebedet gyógyítsd füvekkel; így is el lehet élni, ameddig halálod órája üt. De ha emberek között élsz, vedd ki a magad részét minden igaz, becsületes, jogos küzdelemből. Állj a védtelenek, gyengék közé; az erősek, hatalmasak oldalán harcolni nem virtus.” (Benedek Elek)

Oroth Mária

Fesőrákos (Kovászna megye) – Komárom


A fekete legenda

A történelemben először Spanyolországban nevezték „Leyenda negra”-nak azaz fekete legendának azokat az Erzsébet királynő udvarából kiinduló rágalom áradatot, ami semmi másra nem szolgált, mint Spanyolország lejáratására.

Azóta minden hasonló kísérletet ezzel a névvel illetnek, amelynek célja nem más, mint egy országot hazugsággal, törvények félremagyarázása által diszkvalifikáljanak, és ha meggyengült rákényszerítsék saját akaratukat. Hiszen egyszerűbb valamit elítélni, mint megérteni.

Napjainkban ilyen fekete legendák keringenek Magyarország felett, és próbálnak kellemetlenségeket okozni a legitim magyar kormánynak, de elsősorban Orbán Viktor Miniszterelnök úrnak.

Ez tendencia január 18-án igazolást nyert mindazok előtt, akik a HIRTV közvetítéséből végig kisérték az Európai Parlament munkáját.

Szomorú tapasztalatokkal lettünk gazdagobbak. Úgy látszik Brüsszelben nagyon ráérnek ha számukra az a legfontosabb kérdés, és költenek rá milliókat, hogy Magyarországon a Jegybank elnöke tesz-e esküt az Alkotmányra. Miközben a vak is látja, hogy Amerika támadást indított az Európai Unió ellen, felhasználva a saját hitelminősítő intézeteiket. Barroso úr azt sem vette észre, hogy a franciák leminősítésének célja éket verni a franciák és németek közé. Veszekedést és bizalmatlanságot szítani.

Az ott elhangzott „vitából” az tűnt ki, hogy olyanról mondtak véleményt a baloldali és liberális képviselők amelyet nem olvastak, nem értik annak történelmi és gazdasági hátterét. De valójában nem is érdekli őket, csak egy, hogy nem az elvbarátaik vannak hatalmon Magyarországon, és ami még legjobban idegesíti Őket, hogy az általuk gyűlölt keresztény nemzeti értékeket vallóknak kétharmados többségük van.

Felszólalt a vitában az MSZMP-ben szocializálódott Tabajdi Csaba, majd követte Őt Göncz Kinga akinek édesapja a jobboldal támogatásával lehetett Köztársasági Elnök Magyarországon. Nem tudni, hogy kik képviseletében beszélt Bokross Lajos, akit az MDF már többször felszólított, hogy adja vissza mandátumát, mert választási kampányának költségeit még a mai napig is nyögi a pártja. Mindhárman jobban tették volna, ha hallgatnak.

Meg kell köszönünk lengyel és litván barátaink támogatását, valamint azoknak a képviselőknek a felszólalásait akik támogatásukról biztosították a magyar kormányt. Nem voltak kevesen, sajnos néha a szélsőségesek hisztérikus bekiabálása elnyomta a hangjukat.

Végezetül de utoljára meg kell említeni, hogy Orbán Viktor Miniszterelnök úr beszéde és viszontválasza felelt meg valójában a keresztény gyökerekre épülő és onnan táplálkozó Európai normáknak és értékeknek.

Nagyon remélem, hogy a Miniszterelnök úr ugyanilyen kemény lesz az IMF-el folytatandó tárgyalások során is. Lehet és kell is engedni, de nem lehet tárgyalási alap az egykulcsos adó, nyugdíjrendszer, és mindazok a törekvések, amelyek arra irányulnak, hogy szűnjön meg hazánkban a közös teherviselés és minden terhet az állampolgárok viseljenek, miközben a bankok és multik gazdagodnak és teszik tönkre a magyar gazdaságot.

Most az ország függetlensége a tét. Ki kell állni a kormány mellett és meg kell mutatni a világnak, hogy a kétharmad most is támogatja Orbán Viktort.

Veér Gyula


Amerika bölcsebb lenne, ha hallgatna

A tavaly év végén kezdődő és január első napjaitól folyamatosan megerősödő, a magyar kormány és személyesen a magyar miniszterelnök elleni egyre súlyosodó lejárató kampány arra buzdított, hogy levelet írjak honfitársaimnak, mint egy magyar polgár, akinek ez már sok, akinél az idáig történtek már kiverték a biztosítékot.

2008. őszén érkeztem haza az Egyesült Államokból, ahol közel 8 évig éltem. Elmondhatom mindenkinek – aki még nem tudna -, hogy az USA-ban nincs demokrácia. Az amerikai hivatalok/hivatalnokok csak addig „demokraták”, amíg azt látják, hogy akaratukat ráerőltethetik az ott élő külföldiekre. Abban a pillanatban azonban, ha valaki ellent mer mondani, van saját véleménye és azt el is mondja, az áldemokrácia azonnal megszűnik. Törvénytelenségek sorával, koholt vádakkal szégyenítenek meg és ítélnek el külföldieket, megalázzák, kigúnyolják, kirabolják és ellehetetlenítik mindazokat, akiket nem mozgathatnak bábukként, akik szembe mernek menni akaratukkal.

Éppen ezért háborít fel, amikor a híradásokban azt hallom pl., hogy az amerikai nagykövet információt kér a Fővárosi Bíróság elnökétől, magyar ellenzéki politikusok ügyében. Hogy, „az amerikai nagykövet a kormányváltás óta kiemelt figyelmet fordít a magyar igazságszolgáltatásra.” (Hír Tv, 2012. jan. 11.) Pedig inkább éppen az USA-ban kellene jobban odafigyelni az igazságszolgáltatásra és a demokráciára.

Szánalmas volt az amerikai nagykövet asszony az ATV-ben január elején lejátszott riportban, amikor mindkét kezével sűrűn gesztikulálva sajnálkozott, elmondta mennyire csalódottak, mert a magyar kormánynak nem dirigálhatnak. Ezt persze nem fogják annyiban hagyni.

Azokkal értek egyet, akik ebben a helyzetben kormányunk és miniszterelnökünk melletti szimpátiatüntetéssel szeretnének demonstrálni, hogy nekünk ez a kormány jó, mi választottuk, ezért elfogadjuk akkor is, ha ebben a helyzetben, ma – amikor az Egyesült Államok az európai nagyhatalmakkal összefogva ellenünk fordult -, minden igazi magyar embernek – párttagságra és pártszimpátiára való tekintet nélkül -, össze kell fognia azért, hogy az ország lakossága egyértelműen kinyilvánítsa – úgy, hogy azt még az amerikaiak is megértsék -, nem kérünk a Washington diktálta „demokráciából” és igazságszolgáltatásból.

Az egész Európai Unió pedig szégyellheti magát, amiért hagyja, sőt mindenféle fenyegetésekkel még elő is segíti, hogy az egyik tagállama Amerika pénzembereinek bábja legyen.

Talán jobb volna kilépni az ilyen Unióból.

Olejnyik Miklósné


Pergőtűzben

Érdekes, hogy ez a kis ország

Milyen fontos lett egyszerre csak:

A nagyhatalmú világsajtó

Minden kis hírre menten lecsap

Elég egy szó egy jogszabályban

Hogy máris fújják a riadót,

S versenyt aggódnak világszerte

Az újságok és a híradók

Sötét színekkel festik égre

Vad rémképét a joghalálnak,

S rettegnek tőlünk azok, akik

A térképen meg sem találnak…

Kardot rántanak jogainkért

És féltik a demokráciát,

S azt hiszik, hogy a sanda szándék

A sorok között nem látszik át

De hát milyen égbekiáltó

Szörnyű dolgok lehetnek, melyek

Európa nagy Parlamentjében

Parázs vitákat gerjesztenek?

Nos, elég egy vélemény, melynek

Kicsinyes bosszú az indoka,

S máris szitkokat szórnak arra,

Amit el sem olvastak soha.

Mert a tényekkel nem törődnek,

Nem fontolgatják az érveket,

Ahhoz, hogy durván elítéljék

Csak rá kell sütni a bélyeget.

És egy sor olyan jogszabályról

Harsognak ádáz dörgedelmet,

Melyek tucatnyi másik ország

Törvényeiben szerepelnek,

Akiknél van sok jogtalanság,

Mely valóban szót érdemelne,

De rájuk sajnos, nem terjed ki

E nagy urak éber figyelme…

Csak épp az nem hangzik el sehol,

Ami az egészben a lényeg:

Hogy a busás profitot féltik

A milliárdos bankvezérek

Mert hogy egy ország mást akarjon,

Mint amit ők diktálnak neki,

S lerázza a jármot nyakáról:

Ezt az ő Rendjük nem tűrheti!

Bár a probléma nem mi vagyunk,

Az jelenti a gondot nekik,

Hogy netán a rebellis példát

Holnap mások is követhetik…

Ezért kell most nyomban lecsapni

És mindent bevetni ellene:

Fel ne üsse másutt is fejét

A lázadás baljós szelleme!

A pénzvilág gőgös urai

Ezért acsarkodnak ellenünk,

Fenyegetőznek és zsarolnak

Nehogy végre szabadok legyünk

Sajnos, itthonról segít nekik

Sok gazember, ki csak ahhoz ért:

Hogy eladja saját hazáját

Akárkinek a hatalomért.

Barátaim, ne tűrjük tovább

Tétlenül ezt a komédiát,

Emeljük fel mi is szavunkat,

Hogy meghallja végre a világ!

Kellner Dénes


Végignézve a tegnapi Eu parlamenti ülést, az a véleményem, hogy a magyar baloldali felszólalók mind HAZAÁRULÓK! Talán nincs még egy nép a világon, amelynek fia saját országa ellen támad. Nem méltók még a képviselői címre sem! Akik rájuk szavaztak, most magukba nézhetnének, vagy ők is pont ilyenek?! Végig imádkoztam Orbán Viktor miniszterelnök úrért, nehogy valami baja essen a sok igazságtalan vádért. Az Úr meghallgatott – gondolom nem voltam egyedül aki imádkozott érte – és jóleső érzés volt látni, hogy milyen higgadtan, komolyan, precízen, igazi ÁLLAMFÉRFIKÉNT állt helyt hazájáért most is. Aki nem így gondolja, nem ért semmit!

HAJRÁ MAGYARORSZÁG, HAJRÁ MAGYAROK!

Szombaton ott a helyünk a fővárosban a békemenetben!

Dózsa Jánosné


Üzenet a Békemenethez!

A most közölt költeményt 2011. április 11-én Budapesten, 89 éves koromban írtam. Ha a 2012. január 21-i Békemenet programjába beleillik, ha belefér, tegyék közkinccsé!

Győzelmi Himnusz

Magyar nemzetnek van Szent Koronája

Magyar lélekben szólás szabadsága

Hamis vádak rágalma, áradata

Hiába szórták széjjel a Világba.

Isten áldotta a magyar nemzetet

Lelki Forradalma így is csodát tett

Szóljon ma érte győzelmi Himnuszunk

Megszületett alkotó Alkotmányunk!

Legyen béke és öröm a szívünkben

Béke lehet a Kárpát medencében

Nemzedék tette örökké élni fog

Feltámadáskor a harang ezért kong.

Forradalmunk így zárul le csendesen

Hiszünk Istenben, hiszünk a békében

Dicső múltunk jövőt adó ereje

Szent István népe, alkotó szelleme!

Üdvözlettel szólok versemmel a Békementhez!

Varga József polihisztor


Honfitársaim, Magyarok! Végignézve az Európai Parlament ülésének három órás élő közvetítését, s benne Orbán Viktor higgadt, politikushoz méltó felszólalását és zárszavát, megmásíthatatlan véleményem, hogy minden normálisan gondolkodó magyarnak most szombaton ott a helye a felvonuláson, hogy jelenlétével fejezze ki kiállását Magyarország és az Orbán Viktor vezette kormány mellett.

Tisztelettel: Dobai Miklós


Tisztelt Szervezők! Tegnap kaptam egy gyönyörű aktuális éneket Trianon himnusz címmel. Sokan úgy gondoljuk, ezt énekelhetnénk, ha a kellő hangosítást meg lehetne oldani, miközben vonulunk a Hősök teréről az Országház elé 21-én.

Tömöry Miklósné


Tisztelet Szervezők! Menet békésen ugyan, de belül forr a düh, a tehetetlenség érzése, hogy ezek a férgek, akik ellen vonulunk, látszólag épségben elviselik ezt a dühöt. Miként a skorpió a franciák szaharai atomrobbantását. Ám a varázs kezd megtörni. Mai hír, hogy a német baloldal (akik csahos kutya módjára viselkedtek az EU elnökségünk alatt) gazdasági szakértői kezdenek besokallni a minősítő cégek szándékos játékai láttán. Valami van a levegőben! Ha megtörik a varázs, eltűnik a gonosz bajkeverő. Remélem, vele mennek a hazai gonosz törpék, galandférgek és élősködők! Ki hát az utcára! Aki magyar velünk tart!

Varga Gyula


Nézem a EP-vitát. Már beszélt Bokros és Göncz is, a zöldek, liberálisok, szocialisták. Remélem, Miniszterelnökünket nem kerülgeti szívroham, mint engem. Most már tényleg nem mindegy mennyien leszünk szombaton! A százezer is kevés. Többszáz ezer kellene.

(P. M.)


„Hazánkért, az általunk választott kormányért és Orbán Viktorért én is ott leszek a 21-i békemeneten! A 2000001-ik szeretnék lenni!”

(Piros Lászlóné)


„Tisztelt Magyar Demokrata Hetilap! Nagy örömömre szolgál, hogy meghirdették a Békemenet Magyarországért nevű eseményt! Örülök, hogy van még olyan szervezet, tömörülés, amely nem hátrál meg és bízik a Nemzet Kormányában! A megjelenésemre feltétlenül számíthatnak! Hajrá, Magyarország, hajrá, magyarok!”

(Csima Endre)


„II. Rákóczi Ferenc az utolsó erdélyi fejedelem jelszava: Istennel a hazáért és szabadságért! Ott leszek 21-én.”

(Anonym)


„Már épp itt az ideje fellépni a nagy nyilvánosság előtt is, hogy lássák a nyugati balliberális mágnás demokraták is, hogy Magyarország a magyaroké és nem gázolhatnak át rajta csak úgy különböző aljas hátsó érdekeikkel! Aki csak teheti, menjen el, legyen ott! A székelyek lélekben mind ott lesznek! Isten áldja MAGYARORSZÁGOT!”

(Székely Pisti)


„Ott leszünk! Nem szabad feladni, nem szabad meghátrálnunk! Nem hagyjuk magunkat megfélemlíteni! Hajrá, Magyarország! Hajrá, Magyar Nép!”

(Vili)


„Mécses, zászló kikészítve, már csak menni kell!”

(Kárász Jánosné)


„Ott leszek, és mindenkit erre biztatok, aki nem akarja, hogy a Gyurcsány-féle MSZP–SZDSZ-garnitúra még egyszer ilyen kiszolgáltatott helyzetbe, kirabolt állapotba hozza az országot. Amerika és az EU balliberálisai azt figyelik, mikor lesz elég erős az ellenzék, hogy liberális restaurációt hozzanak létre és megbuktassák a kormányt. Meg kell mutatni, hogy ezt nem engedjük!”

(Rózsavitéz)


„Most aztán időszerűvé vált az a mondás, hogy „mindenki hozzon magával még egy embert”!”

(Fokos)


„Megvédjük Magyarország függetlenségét, és elmegyünk 21-én, de nemcsak Budapestről, hanem Erdélyből is fogunk jőni, Kolozsváról, Aradról, Nagyváradról és még több nagyvárosból. Hajrá, Magyarország!”

(Zoltán21)


„Én a mai napon egy 48-fős buszra való csoportot szerveztem be a békemenetbe. 21-ig még másik két buszt fogok megtölteni demonstráló magyarokkal. Mindezt egyetlen kis városban. Magyar testvéreim! Minden jó magyarnak a Hősök terén van a helye az adott időben.”

(Vidra)


„Hazafiak, most kell ember a gátra! Ott leszünk! Hajrá, magyarok!”

(Bozótharcos)


„58 évet megéltem, de nem voltam még egy tüntetésen sem. Most úgy érzem, nekem is el kell mennem, pedig 230 kilométerre lakom Budapesttől. Nem lesz könnyű az útiköltségre valót előteremtenem, de ha egy hétig csak zsíros kenyérre futja, akkor is ott leszek! Hajrá, Magyarország, hajrá, MAGYAROK!”

(Samesz38)


„Ez valami csodálatos! Már most beleremegek, beleborzongok, hogy ilyen sokan leszünk, tisztelettudóan, rendbontás nélkül végig fogjuk sétálni ezt az utat, mert mi tudjuk, hogy miért tesszük! Hajrá!”

(Szakács Judit)