Hirdetés

A lakosság 64 százaléka most már inkább hátrányokat lát a bevándorlásban, ami több mint tíz százalékpontos növekedés május óta. Eközben a németeknek mintegy a negyede tartja előnyösnek a migrációt – világít rá a közvélemény-kutatás. A lakosság véleményében ráadásul elképesztő összhang mutatkozik meg: 

a Zöldek híveinek kivételével (29 százalék) minden párton belül relatív vagy abszolút többségben vannak azok, akik támogatják a bevándorlás nagyobb mértékű korlátozását.

A szociáldemokraták (SPD) pártolóinak körében ez 44 százalék, a liberálisoknál (FDP) 66 százalék, a Kereszténydemokrata Unió és a bajor Keresztényszociális Unió (CDU/CSU) támogatóinál 68 százalék, míg a bevándorlásellenes AfD-nél 92 százalék.

A felmérés alapján a választópolgárok jelentős része várja a keményebb fellépést a szociáldemokrata vezetésű kormánykoalíciótól: a határellenőrzés szigorítását (82 százalék), a megállapodásokat megkötését az afrikai országokkal (77 százalék), illetve a migrációs felső határ bevezetését (71 százalék) is szorgalmazzák az állampolgárok.

A politikai térkép is alaposan megváltozott a 2021-es választásokhoz képest.

Ha most szavaznának az emberek, a jelenleg kormányzó SPD már csak a harmadik helyre futna be 16 százalékkal, míg a CDU/CSU ragadná ismét magához a hatalmat 28 százalékkal. A bevándorlásellenes AfD pedig egyre csak tör előre, már a lakosok 22 százaléka állt be a radikálisok mögé – ezzel ők lennének a második helyezettek.

A további részletekről IDE KATTINTVA a Magyar Nemzet honlapján olvashatnak.

Korábban írtuk