Hirdetés

A napilap pénteki számában megjelent cikk emlékeztet arra, hogy Bartlomiej Sienkiewicz lengyel kulturális és örökségvédelmi miniszter a héten felmentette a közszolgálati televízió, a rádió és a PAP állami hírügynökség vezérigazgatóit, és új felügyelőtanácsokat alakított ki a közmédiában. A lépés a Lengyelországot két ciklus óta kormányzó Jog és Igazságosság (PiS) felháborodását váltotta ki, Andrzej Duda lengyel elnök pedig tegnap „kirívó alkotmánysértésről” beszélt az ügy kapcsán. A Tusk-kormány határozatának végrehajtására még a rendőrséget is kivezényelték a lengyel közmédia székházához.

Hidvéghi Balázs közölte: amit látunk, az nyílt erőszak, megfélemlítés és egy leplezetlen kísérlet arra, hogy a nyilvánosságot és a véleményszabadságot páros lábbal tiporják, és hogy minden ellenvéleményt elhallgattassanak. Mindez jól mutatja, hogy mivé torzult mára a baloldali-liberális politika – vélekedett Hidvéghi Balázs. Hozzátette: egy demokratikus jogállamban ez elfogadhatatlan, minden írott és íratlan szabállyal ellenkezik, és semmiféle választási győzelem nem ad felhatalmazást ilyen gyakorlatra.

Külön figyelemre méltó, hogy ezt egy olyan koalíció teszi meg, amely az elmúlt években folyamatosan a jogállamiságra hivatkozva támadta a PiS-kormányt, valamint Magyarországot – hangsúlyozta az EP-képviselő.

Donald Tusk kampányának egyik kulcsfontosságú pontja volt, hogy megválasztása esetén megindulnak az eddig jogállamisági aggályok miatt visszatartott uniós források. Hogy Brüsszel mit lép a példátlan, már-már diktatórikus döntésre, az egyelőre rejtély, ugyanis eddig semmiféle reakció nem érkezett. Amilyen mértékű kettős mérce és politikai cinizmus uralkodik Brüsszelben, bizonyos értelemben nem is meglepő, hogy még nem szólaltak meg – mutatott rá a politikus. Mivel a számukra kedves politikusok kerültek hatalomra – folytatta -, akik úgy táncolnak, ahogy Brüsszel fütyül, így most csendben vannak.

Korábban írtuk