Soros embere kiállt a lengyelországi változások mellett
A Soros-hálózat nagy erőkkel dolgozott a lengyel kormányváltáson, majd bejutott a Tusk-kormányba is. Hétfőn pedig a Soros-egyetem egyik tanára állt ki a Financial Timesban az átalakítások mellett, egészen elképesztő stílusban. A globális pénzügyi elit lapja egyébként nemrég nemes egyszerűséggel „médiareformnak” nevezte a lengyel közmédia jogellenes és erőszakos megszállását.Maciej Kisilowski, a Soros-egyetem oktatója a Financial Timesban közölt véleménycikkében vette védelmébe az új lengyelországi kormány nagy felháborodást kiváltó intézkedéseit. A lengyel „vasszigor” megmutatja, hogy a demokraták vissza tudnak harapni címmel fordítható írás szerint „Donald Tusk új kormánya gyorsan és határozottan erősíti tekintélyét”.
A Soros-egyetem tanára sem tagadja, hogy Tusk „radikálisan” számol le az előző vezetéssel, de szerinte ez a „merész megközelítés” ígéretes. Kisilowski szerint ha a lengyel köztévé élő egyenesben mutathatta volna be az épület megszállását, az csak növelte volna a feszültséget. Szerinte jobb tehát, hogy lekapcsolták az adást. A Soros-egyetem jogászprofesszora a két jobboldali politikus elnöki palotában történt letartóztatásával is mélyen egyetért.
Abban pedig ezek után semmi meglepő nincs, hogy a Soros-oktató Adam Bodnar miniszternek az ügyészség átalakítására irányuló, szintén jogellenes fellépését is helyesli. Tusk igazságügyi minisztere ugyanis Soros régi embere, aki a milliárdos spekuláns európai karmesterével, Gerald Knaussal is jegyzett közös dolgozatot, és alkalmazta őt a spekuláns lengyelországi alapítványa is.
Kisilowski úgy véli, hogy „ezek a határozott, bár keménykezű intézkedések olyan időben születtek meg, amikor a demokraták világszerte olyan stratégiákon gondolkodnak, amelyekkel kezelhetik a populistákat”. A Soros-egyetem jogászprofesszora itt kitér a Donald Trump ellen zajló eljárásokra is, azt azonban nem említi, hogy a volt elnök, a valószínű republikánus elnökjelölt elleni fellépésben is részt vesznek a Soros-hálózat fizetett emberei.
„Talán Tusk megközelítése reményt nyújt” – jegyzi meg kissé patetikusan Kisilowski. Szerinte ugyanis csak a szakértők „egy hangos kisebbsége” kérdőjelezte meg a lengyelországi eljárások törvényességét. Mindeközben úgy látja, hogy „az eredmények számottevőek”. Elégedetten állapítja meg, hogy a köztévé hangneme megváltozott, Duda elnök pedig a palotájában történt letartóztatások ellenére nyugalomra szólított fel. Soros embere azt is nyugtázza, hogy most már út nyílik ahhoz, hogy Lengyelország megkaphassa az uniós helyreállítási alap forrásait, amelyeket a jogállamisági ügyekre hivatkozva tartott vissza eddig Brüsszel.
Némileg furcsa módon a Soros-oktató megjegyzi, hogy Tuskot igazolja a Jog és Igazságosság szavazóinak „langyos” reakciója is, ugyanis szerinte kevés, hogy január 11-én csak tízezrek tüntettek az ellenzék mellett. Itt érdemes megjegyezni, hogy más források szerint a januári hidegben valójában százezrek vonultak utcára Varsóban, tiltakozni a liberálisok ámokfutása ellen.
Végül a Soros-egyetem bécsi oktatója azt is megjegyzi: Tusk megmutatta korunk jobboldali populistáinak, így Jaroslaw Kaczinsky mellett Orbán Viktornak és Donald Trumpnak, hogy „a demokrácia vissza tud harapni”. Ezek után nem nehéz arra a következtetésre jutni, hogy valami nagyon hasonló dologra készülhetünk Magyarországon is, ha egyszer hatalomra jutnak az embereik.
A teljes cikk IDE kattintva érhető el a Magyar Nemzet honlapján.