Úgy kér a magyaroktól Svédország, hogy közben gyalázza az országot
A NATO-csatlakozáshoz Svédország hazánk jóváhagyására vár, de eközben hosszú idő óta több fronton is támadja Magyarországot – erről ír a Magyar Nemzet.Orbán Viktor magyarországi látogatásra hívta meg Ulf Kristerssont, Svédország miniszterelnökét. A kétoldalú kormányfői tárgyalások témája a meghívó szerint Svédország NATO-csatlakozása, valamint a magyar–svéd kétoldalú kapcsolatok erősítése és a bizalom elmélyítése.
Ez utóbbi ugyanis történelmi mélységbe süllyedt, amiért a skandináv ország sokat tesz a magyarokat gyalázó megjegyzéseivel.
A Magyar Nemzet emlékeztet, Svédországban például általános iskolákban vetítik azt a hazánkat lejárató videót, amely azt állítja Magyarországról, hogy nem demokrácia. Az „EU és a demokrácia” című ismeretanyagot svéd pedagógusok közvetítik társadalomtudományi órán a jövő nemzedéke felé. A film Gulyás Mártonnal indul, aki felütésképpen kijelenti:
Magyarországon a demokrácia 2010 óta lassanként megszűnt.
Mutatják Judith Sargentinit, aki őszintén gyűlöli a „rosszul szavazó” magyarokat. Ártatlan arcú középiskolásokat vágnak be, akik szerint borzalmas dolog hazaszeretetre nevelni az iskolákban. Máshol pedig az Aftonbladet napilap a svéd NATO-csatlakozásról szóló cikkében úgy jellemezte az országot, mint akik tiszteletet próbálnak követelni, ahelyett, hogy jogosan kiérdemelnék.
Az ellenzék által „homofóbtörvénynek” nevezett gyermekvédelmi törvény miatti uniós eljárás megindításához pedig a svédek is csatlakoztak.
„Svéd részről sajnos az elmúlt években nagyon sok negatív, sértő vélemény hangzott el, egy egész kötegem van ezekről a nyilatkozatokról”
– mondta korábban a parlamentben Sztáray Péter külügyi államtitkár a Svédország NATO-csatlakozásáról szóló javaslat bizottsági jelentésének vitáján.
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója is korábban hosszasan sorolta azokat az üres rágalmakat és sértéseket, amelyek svéd politikusok szájából hangzottak el. Orbán Balázs korábban a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában is úgy fogalmazott: a svéd képviselők „sportot űztek” abból, hogy megkérdőjelezték a magyar demokrácia állapotát.